Полша записа третия си пореден успех в срещите от груповата фаза на квалификациите за Европейското първенство по футбол догодина.

В предпоследния си сблъсък от този етап на турнира поляците спечелиха гостуването си на Израел с 2:1.

Точни за победителите бяха и най-добрите футболисти на терена в мача - Криховяк и Пьонтек. За домакините се разписа Мунас Дабур.

Снимка 453138

Източник: Twitter

Благодарение на поредните си три добавени към актива точки, Полша вече разполага с актив от 22 - с три повече от втория тим в подреждането Австрия. В последната си среща поляците са домакини на Словения. Този отбор пък остава под номер 3 в класирането и вече и на практика няма шанс за втората позиция, тъй като има 14 точки - с цели 5 по-малко от Австрия.

Австрийците тази вечер победиха у дома Северна Македония с 2:1, като водеха в мача през цялото време и допуснаха попадението във вратата си едва в третата минута на даденото от съдията продължение.

Иначе поляците откриха след едва 4 минути игра чрез Криховяк и само липсата на късмет им попречи да удвоят превъзходството си още преди паузата.

Девет минути след подновяването на играта обаче Пьонтек вкара за 0:2 и на практика направи мача безкрайно труден за домакините.

Снимка 453139

Те все пак не спряха да атакуват и в резултат на това се добраха до почетен гол на Дабур, отбелязан от него две минути преди изтичането на редовното време.

Израел остава на четвъртото място във временното класиране. В последния си мач от надпреварата в групите съставът гостува на Северна Македония.