Отборът на Косово продължава да изненадва всички фаворити в група "А". След като преди няколко месеца от новосформираната държава си изпатиха и нашите национали, този следобед селекцията на Бернар Шалан спечели домакинството си на Чехия с 2:1 и така временно оглави първото място.

Естествено, големите фаворити от Англия са с два мача по-малко, но въпреки това, Милот Рашица и компания направиха много сериозна заявка за участие на европейското първенство догодина.

А как се разви всичко в Прищина?

Вдъхновените домакини бяха неприятно сюрпризирани в 16-ата минута, когато таранът Патрик Шик изведе гостите напред. Янкто намери своя съотборник около точката на дузпата, а пък той матира Мурич с хубав шут по земя.

Снимка 441733

Източник: EPA/БГНЕС

Косоварите се нуждаеха само от четири минути, за да възстановят паритета. Рашани проби по фланга, след което пусна са Мурики. Звездата на "сините" изпревари своя персонален пазач и изравни.

Решителният миг в тази среща настъпи в 67-ата минута, когато беше постигнат и пълният обрат. Косово изпълни заучено положение, при което Бериша пусна хитро за Мергим Войвода, който въпреки реакцията на Вацлик, успя да хвърли в див екстаз хилядите на стадион "Фадил Вокри".

В следващия кръг от квалификациите Косово гостува на Англия, а Чехия е гост на Черна гора.