Италия стигна до трудна победа с 2:1 като гост на Финландия в квалификационен мач за Евро 2020. Успехът бе шести пореден от шест мача за "адзурите".

Гостите създадоха редица положения пред вратата на Лукас Храдецки, но вратарят показа завиден рефлекс и спаси вратата си.

Стражът на Байер (Леверкузен) отрази удар на Сенси, а до почивката с пропуски се отличиха Имобиле и Пелегрини.

В 59-ата минута Киеза центрира в наказателното поле, защитата на Финландия не реагира добре, което позволи на Имобиле с глава да вкара за 0:1.

В 72-ата минута Теему Пуки изравни след точно изпълнение на дузпа.

Успехът на Италия дойде с гол на Жоржиньо седем минути по-късно. Халфът също бе точен от бялата точка.

Така "адзурите" са лидери в групата с 18 точки, докато Финландия заема второ място с 12 пункта. Трети е Армения с 9 точки.

Армения победи Босна и Херцеговина с 4:2