90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпико", гр. Рим (Италия) Зрители: 12 716
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Италия победи Швейцария с 3:0 в мач от група А на Евро 2020

Бляскава Италия даде заявка за титлата след нова класика на "Олимпико"

Неочакван герой зарадва "адзурите" срещу Швейцария

88′

ГООООЛ ЗА ИТАЛИЯ!! 3:0!! ИМОБИЛЕ! С оглед вдъхновяващият футбол от момчетата на Манчини, някак си бе напълно заслужено и оформянето на класиката, две минути преди края. След като няколко пъти се пробва неуспешно с удари от наказателното поле. Чиро Имобиле реши да смени тактиката и обстреля Зомер с мощен шут от далечна дистанция, който свари неподготвен Зомер и фиксира крайното 3:0!

Снимка 535138

86′

Николо Барела се умори и бива заменян от Браян Кристанте.

86′

Героят Мануел Локатели бива заменен от Матео Песина.

84′

Владимир Петкович прави още една смяна в редиците на гостите. Джибрил Соу заменя Ремо Фройлер.

80′
Снимка 535141

78′

Нападателите на Швейцария не вършат нищо в предни позиции, но пък си изкарват жълти картони. Предупреждение и за Бреел Емболо.

75′

Рубен Варгас ще замени разочаровалия и днес Джердан Шакири.

73′

ИМОБИЛЕ!! В 73-ата минута Леонардо Бонучи отправи 50-метров извеждащ пас за своя колега в атака Чиро Имобиле. Нападателят обаче отново нямаше късмет пред гола, не намирайки далечния ъгъл на Ян Зомер.

71′
Снимка 535143

68′

Лоренцо Инсине напуска терена, за да бъде заменен от Федерико Киеза.

68′

Доменико Берарди бива заменен от далеч по-дефанзивно настроения Рафаел Толой.

64′

ДОНАРУМА! Едва в 64-ата минута Джанлуиджи Донарума се наложи да проявява рефлекс в срещата. Напускащият Милан вратар демонстрира, че все пак внимава в развоя на събитията и сътвори двойно спасяване след удари на Цубер и негов съотборник.

60′
Снимка 535131

59′

Силван Видмер ще замени активния до този момент Кевин Мбабу.

58′

Швейцария предприема нова офанзивна рокада. Фабиан Шер напуска терена, за да бъде заменен от Щефан Цубер.

52′

ГОООЛ ЗА ИТАЛИЯ!! 2:0!! ЛОКАТЕЛИ!! Изненадващият герой Мануел Локатели продължи да носи безмерна радост за "Скуадра адзура". В 52-ата минута полузащитникът отново се оказа в епицентъра на събитията. Тогава той получи кълбото на границата на наказателното поле и с изключително премерен изстрел удвои италианската преднина.

Снимка 535134

50′
Снимка 535127

47′

Малко след появата си на терена, Марио Гавранович получи заслужен картон заради грубо влизане.

46′

На полувремето Владимир Петкович предприе смени в швейцарската атака, като на терена се появи Марио Гавранович. Срещата приключи за Харис Сеферович.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за мача Италия - Швейцария след края на първото полувреме!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 535124

40′

Визията за Лоренцо Инсине определено беше трудна за разгадаване, като в 40-ата Имобиле бе "захранен" с нов извеждащ пас от нисичкия "магьосник". Чиро обаче затвори ъгъла си за стрелба и шутът му се оказа лесен за отразяване от Зомер.

36′

СПИНАЦОЛА! Добрите комбинации на десния фланг между Лоренцо Инсине и Лео Спинацола дадоха почти голов ефект в 36-ата минута. Фланговият бранител на Рома обаче пробва да завърши  в стил "Алекс Дел Пиеро" и боцът му в далечния ъгъл на Зомер не сработи.

Снимка 535128

33′

"Олимпико" без време можеше да види и второ попадение за своите любимци. Инсине и Имобиле създадоха достатъчно хаос на малък периметър, а плеймейкърът дори пробва да завърши с техничен прехвърлящ шут към далечната греда. Кевин Мбабу обаче бе на точното място и изчисти от голлинията.

26′

ГОООЛ ЗА ИТАЛИЯ!! 1:0!! ЛОКАТЕЛИ! Съдбата не се усмихна втори път на "кръстоносците" и в 26-ата минута Гранит Джака и компания вече инкасираха редовно попадение. Всичко започна неочаквано от опорния халф на домакините Мануел Локатели. Звездата на Сасуоло изостри атаката с пас за Берарди. Колегата му в редицата на "неровердите" прояви търпение и го дочака да навлезе в наказателното поле, за да го захрани с перфектно подаване, което юношата на Милан превърна в красив гол.

Снимка 535133

25′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! И за да бъде каръкът за Киелини пълен, лидерът на италианската отбрана получи травма и в 25-ата минута се наложи да бъде заменен принудително. На негово място се появи Франческо Ачерби.

Снимка 535129

18′

ВАР!!! ГОЛ НЯМА!

Емоционалните италианци никак не се зарадваха на случилото се в 18-ата минута. Тогава Джорджо Киелини се справи с центрирана топка от корнер, създаде си необходимото пространство и отблизо разстреля Ян Зомер. След края на радостта обаче, всички в селекцията на домакините видяха как руският рефер Карасьов получава информация от помощниците си, че ветеранът е играл с ръка преди да отправи головия си шут. Така резултатът остана непроменен - 0:0.

Снимка 535132

10′

ИМОБИЛЕ! Постепенно домакините наложиха своята воля и с настъпването на десетата минута Швейцария вече се отбраняваше дълбоко в собствената си половина. Лео Спинацола направи първия си опасен пробив за мача и завърши своя рейд с центриране към Имобиле. Звездата на Лацио отигра с глава, но над горната греда на гостите.

5′

"Скуадрата" загатна, че зрелищният им футбол от първия мач с Турция, ще се повтори и срещу "кръстоносците". В 5-ата минута Лоренцо Инсине много технично хвърли пас зад гърба на отбраната за Берарди, но Зомер и колегите му в отбрана съумяха да се справят с опасността.

2′

Въпреки емоционалното изпълнение на националния си химн, италианците отстъпиха първите минути на своя съперник. Швейцарците съумяха да "убият" наченките на домакински натиск и положиха основните за едно добро представяне в тази гореща вечер на "Олимпико".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА

1′