Италия очаквано се разправи с Лихтенщайн в мач от група "J" на европейските квалификации. "Скуадра адзура" вкара 5 безответни гола. Роберто Манчини направи цели 10 промени спряма състава, който победи Гърция, тъй като още тогава тимът си осигури участие на Евро 2020. Единствено Марко Верати се появи в игра и срещу Лихтенщайн. Защитникът на Наполи Джовани Ди Лоренцо пък направи дебют с италианската фланелка.

Манчини получава нов договор от италианската федерация

"Скуадра адзура" вече си осигури място на Евро 2020

Още във 2-ата минута Федерико Бернандески откри резултата. Следващите четири попадения паднаха в рамките на 22 минути - в края на втората част. В 70-ата минута Белоти покачи на 2:0. Влезлият като резерва Ел Шарауи центрира към Романьоли за следващия гол, а в 82-ата той вкара четвъртия гол в двубоя. В добавеното време Белоти се разписа за втори път и оформи крайния резултат.