Италия победи Босна и Херцеговина в среща от група "J" на европейските квалификации. Двубоят на "Ювентус Стейдиъм" в Торино завърши при резултат 2:1 в полза на домакините.

Точни за тях бяха Лоренцо Инсине и Марко Верати.

Италия е лидер в групата с пълен актив от 12 точки от четири мача, докато Босна е с 4 пункта от също толкова изиграни срещи.

В другите срещи, играни по същото време, Армения изненада Гърция като гост, стигайки до успеха с 3:2, а Финландия очаквано се справи с единайсеторката на Лихтенщайн.

Италия разби Гърция за едно полувреме

"Адзурите" с класическа победа

В първите десетина минути в Торино предимството бе в полза на италианците, които опитаха да организират домакински натиск.

След това обаче, до почивката на терена пълен господар изглеждаше отборът на съперника.

Босненците редуваха акциите си една след друга, като Пянич, Джеко и най-вече Вишча се надпреварваха да пропускат чудесни възможности за реализиране на попадение.

Снимка 428522

Източник: Twitter

Такова все пак бе отбелзано след 32 минути игра, когато асистенция на Вишча бе превърната от Джеко в гол за Босна и Херцеговина. Малко по-късно отново Джеко можеше да вкара и втори гол във вратата на Сиригу, но късметът не беше на негова страна.

През вторите 45 минути италианците взеха нещата в свои ръце и натиснаха сериозно съперника си в собствената му половина.

Снимка 428520

Още в 49-ата минута Бернардески асистира на Инсине, който върна домакините в срещата с гол за 1:1.

Малко по-късно Джеко пострада сериозно, като дори се виждаше кръв по главата му. Той бе обгрижен от медицинския екип на тима, след което се върна солидно превързан на терена.

Снимка 428519

Четири минути преди последния сигнал голмайсторът на Скуадра адзура до този момент Инсине подаде към Верати, който направи обрата пълен - 2:1. Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Италия запазва непокътнат пълния си точков актив.