Испания очаква Евро 2020 с надеждата за нова титла, която ще бъде рекордна - четвърта. До момента първото място по отличия от турнира на Стария континент иберийците делят с Германия. Ла Фурия е в една група с тимовете на Швеция, Полша и Словакия.

Статистиката сочи, че Испания има точно 20 загуби от 2000-ата година насам. Става въпрос само за такива в официални мачове, а не контроли. Последната е от миналата година - 0:1 при гостуването на Украйна в двубой от турнира Лига на нациите.

С по две победи срещу Фуриите за този период са само два техни съперника - Франция и Хърватия. Франция побеждава с 2:1 на четвъртфиналите на Евро 2000 и с 3:1 на осминафиналите на Световното първенство през 2006 година. Хърватите удрят испанците с 2:1 в групите на Евро 2016 и с 3:2 в мач от Лигата на нациите през 2018 година. Две загуби са след дузпи - от Южна Корея с 3:5 на четвъртфиналите на Мондиал 2002 и от Русия - 3:4 на осминафиналите на Световното първенство през 2018 година.

Най-голямото поражение е с 1:5 срещу Нидерландия на Мондиал 2014. Топ 3 се допълва от 0:3 срещу Бразилия - финал на Купата на Конфедерациите и 1:3 срещу Франция на Мондиал 2006.

Най-много Испания губи през 2006-а и 2018-а - по 3 поражения. Без загуба в официален мач Ла Фурия завършва в 9 години - 2001, 2005, 2007, 2008, 2011, 2012, 2015, 2017 и 2019.