Испания разби с 5:0 Словакия в последен мач от група "Е" на Евро 2020. Срещата се проведе на "Ла Картуха" в Севиля. Мартин Дубравка и Юрай Куцка си вкараха автоголове, а по едно попадение добавиха Аймерик Лапорт, Пабло Сарабия и Феран Торес. Успехът е най-убедителният в историята на испанците на Европейски първенства.

С успеха "Ла Роха" събраха 5 точки и остава на второ място в крайното класиране. Така следващият съперник на тима в осминафиналите ще бъде Хърватия. Словакия остава на трето място с три точки. Шансовете им за класиране обаче са нулеви.

Словакия - Испания 0:5, втори автогол в мача

Срещата е днес от 19:00 часа

Срещата започна с натиск на "Ла роха". В 5-ата минута опасен диагонален удар на Пабло Сарабия бе блокиран.

В 12-ата минута Якуб Хромада в опита си да изрита топката стори това с крака на Коке в наказателното поле. След намесата на ВАР главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Алваро Мората. Нападателят отправи силен удар в десния ъгъл, но Мартин Дубравка успя да избие.

Снимка 536198

Испания продължи да владее инициативата в срещата. В 24-ата минута Мората си откри коридор за стрелба от границата на наказателното поле. Нападателят отправи тежък шут, който Дубравка успя да избие.

Пет минути по-късно домакините поведоха. Сарабие пресече едно подаване, напредна и шутира силно. Топката срещна гредата, а в опита си да я боксира, Дубравка комично я заби във вратата си.

Снимка 536206

В края на полувремето удар на Сесар Аспиликуета по диагонал мина покрай вратата. "Ла Фурия" стигна до втори гол в продължението на мача. Защитата на словаците не се намеси добре. Топката стигна до Жерард Морено отдясно, а Дубравка излезе неразчетено. Нападателят центрира за Аймерик Лапорт, който с глава насочи в левия ъгъл.

В началото на второто полувреме Испания сложи точка на спора. След продължителна атака топката стигна до Жорди Алба отляво. Защитникът пусна успореден пас по земя за Сарабия, който засече за 0:3.

Снимка 536212

В 66-ата минута "ла роха" стигна до четвърти гол. Педри и Сарабия направиха двойно, след което последният нахлу в наказателното поле и пусна остър пас към Феран Торес. Нападателят с първото си докосване до топката отклони във вратата.

Снимка 536209

Пет минути по-късно домакините стигнаха до пети гол. Защитата на словаците не успя да изчисти добре топката след центриране от корнер. Тиаго върна кълбото в наказателното поле, където се получи разбъркване. Пау Торес опита да се разпише с глава, но Куцка му помогна, пращайки топката във вратата си.