Испания и Полша завършиха наравно 1:1 в двубой от група "Е". Срещата се игра на на "Ла Куртиха" в Севиля.

Домакините владееха повече инициативата, но чистите положения бяха сравнително поравно.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Испания - Полша 1:1, испанците пропускат дузпа

Ключов мач

В 18-ата минута Испания пропиля "златен" шанс в наказателното поле на поляците. Миг по-късно Левандовски открадна топката и започна обещаваща контра, но бе сам и защитниците на домакините го спряха.

Алваро Мората откри резултата в 25-ата минута и изкупи греховете си от първия мач на "ла фурия". Първоначално останаха сериозни съмнения, че е в засада, дори съдията се подведе и изчака становището на ВАР. Видео арбитърът обаче не видя нередности и стадионът избухна.

Секунди преди почивката изстрел на Шведерски за малко да счупи дясната греда на Испания, а след това Левандовски при добавката нацели стража на домакините с нов топовен изстрел.

Второто полувреме започна ударно с гол на Лева с глава между трима защитници в червено. 90 секунди след това испанците получиха право да изпълнята дуза за настъпване, която бе потвърдена от ВАР.

За нещастие на домакините Морено я пропиля - ударът му се удари в гредата, а нахлуващият Мората се издъни при добавката и не уцели опразнената врата.