Селекциите на Ейре и Швейцария изиграха здрав двубой в Дъблин, който завърши при равенство 1:1. По този начин домакините запазиха първото си място в група D.

Испания спечели гостуването си на Румъния с 2:1

Испания оцеля в румънския ад

Ла Фурия си тръгна с трите точки от Букурещ

Точката обаче не бе постигната никак лесно. Швейцарците стигнаха до късен извеждащ гол в 74-ата минута, когато Фабиан Шер се възползва от отличното си чувство за включване в атака и след бърза комбинация с Емболо направи 0:1.

Ирландците обаче не се предадоха и пет минути преди края се пребориха за стратегическия хикс. Джеймс Маклийн проби по фланга, след което центрира за тарана МакГолдрик, който с глава доведе до делириум "зелените" фенове.

Снимка 441588

Източник: EPA/БГНЕС

В другия мач от групата Дания не допусна изненада и спечели визитата си на Гибралтар с 6:0. По този начин "червения динамит" остава на второто място с осем точки. По два гола за скандинавците отбелязаха Ериксен и Гяткяер, а по един добавиха Сков и Дилейни.