Холандия оглави група С на квалификационната си група за Евро 2020, след като постигна успех над един от преките си конкуренти Северна Ирландия с 3:1. "Лалетата" събраха същия точков актив като на островитяните и Германия, но са с по-добри показатели в директните мачове срещу тях.

Триумфът на "Де Кайп" обаче не дойде никак лесно. Селекцията на Роналд Куман изоставаше в резултата до 80-ата минута, след което направи впечатляващ обрат.

Нещата в Ротердам сериозно се объркаха в 75-ата минута, когато Магеннис вкара за гостите. Далас се възползва от груба грешка на Блинд и центрира за тарана, който с глава наказа Силесен отблизо.

Словакия и Уелс не се победиха в Търнава

Дебютант реализира за драконите

Домакините се нуждаеха само от пет минути, за да възстановят паритета. Мемфис Депай получи пас от Мален и с така познатия удар стил "боц", промуши топката между купа от северноирландски футболисти, които се опитаха да го блокират.

Драмата настъпи в 91-ата минута, когато въпреки храбрата си отбрана, съперникът се предаде и допусна пълния обрат. В герой за Холандия пък се превърна Люк Де Йонг. Таранът успя по много странен начин да спре излизаща топка в аут, след което набързо да я довкара в опразнената врата.

Хърватия с убедителна победа над Унгария

Бруно Петкович с два гола

Тоталният крах на Северна Ирландия принуди селекцията да се втурне в отчаяно търсене на точката. Това обаче се оказа отлична новина за "оранжевите", които в 94-ата минута организираха светкавична контра, при която Депай оформи крайното 3:1.

Снимка 447121

Източник: EPA/БГНЕС

След няколко дни момчетата на Роналд Куман гостуват на Беларус, а пък северноирландците ще чакат до следващия си двубой със същия съперник, който ще е на тяхна територия на 16 ноември.

Русия победи Шотландия с 4:0 в европейска квалификация

Русия подчини "непокорните" шотландци, Артьом Дзюба блести с хеттрик

Селекцията на Станислав Черчесов продължава борбата с Белгия за първото място в група I

ХОЛАНДИЯ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 3:1

0:1 Магенис (75"), 1:1 Депай (80"), 2:1 Де Йонг (90+1"), 3:1 Депай (90+4")

СТАДИОН: "Де Кайп"

СЪДИЯ: Б. Бастиен

ХОЛАНДИЯ: Силесен, Блинд, Ван Дайк, Де Лихт, Думфрис, Де Йонг, Де Роон, Вайналдум, Бабел, Депай, Бергюин (резерви: Бизот, Вермеер, Аки, Берхюис, Де Йонг, Де Врай, Мален, Промес, Строотман, Ван Анхолт, Ван де Беек, Фелтман)

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ: Пийкок-Фаре, Смит, Каткарт, Еванс, Фъргюсън, Еванс, Дейвис, Сейвил, МакНеър, Лафърти, Далас (резерви: МакГовърн, Бойс, Карсън, Донъли, Фланаган, Кенеди, Лавъри, Магенис, МакДжин, Томпсън, Уайт)