90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:
90+5′

Край на двубоя! Хърватия успя да победи Уелс с 2:1. Момчетата на Златко Далич излизат временно на първо място в група "Е".

Хърватия победи Уелс с 2:1

Хърватия надделя над Уелс с 2:1, втора загуба за Райън Гигс начело на "драконите"

Момчетата на Златко Далич вече имат шест точки в актива си

90+2′

Авторът на втория гол за Хърватия Иван Перишич напуска, а на негово място влиза Шкорич.

90′

Брозович е петият футболист на Хърватия, който получава жълт картон.

89′

В последната минута на редовното време Крамарич не успя да направи резултата 3:1 за Хърватия.

79′

Раян Гигс извършва последната си смяна. 18-годишният нападател на Шалке 04 - Матондо, заменя Джеймс.

77′

ГОЛ! Брукс намали изоставането на Уелс след чудесен удар от дистанция. Късметът също беше на негова страна, защото топката се удари и в тялото на Домагой Вида.

76′

Футболистът на италианския Лацио Милан Бадел заменя Матео Ковачич.

69′

Четвърти жълт картон за хърватския отбор. Домагой Вида извършва нарушение срещу Джеймс.

67′

Златко Далич също прави своята първа смяна. Брекало излиза, на негово място ще играе Пашалич.

65′

Раян Гигс прави двойна смяна в опит да стигне до обрат. Воукс напуска, а на негово място до края на срещата ще наблюдаваме Ампаду.

64′

Първата промяна в срещата е от щаба на Уелс. Смит напуска, а на негово място влиза Брукс.

58′

Гарет Бейл получи извеждащ пас, Деян Ловрен не успя да го настигне, но капитанът на "драконите" не успя да насочи добре топката, която попадна точно в ръцете на хърватския страж.

55′

Гарет Бейл получи правото да изпълни пряк свободен удар, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Ливакович.

54′

Жълтите картони за хърватските футболисти вече са три на брой. Този път Деян Ловрен беше санкциониран от главния съдия.

50′

Вторият жълт картон в мача е за Йедвай, който извърши нарушение срещу Алън.

47′

ГОЛ! Иван Перишич увеличава преднината на Хърватия още в началото на второто полувреме. След серия от рикошети топката попадна в краката на футболиста на Интер, който отбелязва своя първи гол в квалификациите за Евро 2020.

45′

Съдията даде началото на втората част. Хърватите ще се опитат да запазят преднината си, а момчетата на Раян Гигс трябва да вдигнат темпото, ако искат да измъкнат нещо от този двубой.

45′

Край на първото полувреме! Съдията даде само минутка продължение на първата част. Хърватите определено бяха по-добрият отбор, а звездата на Уелс Гарет Бейл засега не може да покаже най-доброто, на което е способен.

42′

Гостите пропуснаха отлична възможност да изравнят резултата. Отбраната на Хърватия не беше добре подредена, топката рикошира в тялото на Бен Дейвис, но в крайна сметка Ливакович стигна до нея и хърватите запазиха преднината си.

37′

Андрей Крамарич излезе на чудесна позиция в наказателното поле на Уелс, справи се със защитата на "драконите", но ударът му беше доста неточен.

32′

Хърватите са по-активният отбор на терена. Момчетата на Златко Далич притежават топката в 63% от времето, докато Уелс има 37% притежание.

28′

Жълт картон за Брекало, който е санкциониран за грубо влизане в краката на уелския капитан Гарет Бейл.

17′

АВТОГОЛ! Домакините откриват резултата след автогол на Лоурънс. Перишич искаше да подаде към Крамарич, но защитникът на Уелс - Лоурънс, не беше достатъчно внимателен и вкара топката в собствената си врата.

10′

Гарет Бейл изпълни страхотен тъч към Уилсън. Той се озова в страхотна позиция пред Ливакович, но стреля точно в ръцете на хърватския страж.

9′

Първата възможност за домакините идва в 9-ата минута, но ударът на Перишич мина малко над вратата на Уелс.

6′

Спокойни първи минути от срещата. Хърватите правят опити да стигнат до вратата, пазена от Хенеси, но засега не успяват да стигнат до нещо по-интересно.

1′

Начало на европейската квалификация между Хърватия и Уелс от група "Е".