Националите на Хърватия се класираха по драматичен начин за европейските футболни финали догодина.

"Шахматистите" се добраха до обрат с 3:1 при домакинството си на Словакия, въпреки че изоставаха в резултата до почивката.

Словаците имат шанс за класиране в следващия етап от надпреварата, въпреки че не успяха да задържат предимството си в резултата.

Тимът остава с актив от 10 точки, преди домакинството си на Азербайджан в последния кръг от груповата фаза.

Снимка 441982

Източник: Twitter

Хърватите са лидери с цели 17 точки, като вече на практика са недостижими, предвид това, че основният им преследвач Унгария е с 12 точки. В последния кръг унгарците ще се изправят срещу Уелс, който има с пункт по-малко. Това ще бъде и директен спор за втората позиция в крайното класиране в групата.

Уелс временно под номер 3 в Група "Е", Бейл не впечатли

Гарет заменен след час игра

Иначе Роберт Боженик вкара единствения гол преди почивката, но с попадения на Никола Влашич в 56-ата и Бруно Петкович в 60-ата минута, домакините стигнаха до обрата в мача.

Снимка 428529

Малко по-късно от игра бе изгонен Мак, който видя червения цвят на картона.

Крайното 3:1 стана факт след попадение на Иван Перишич, разписал се след 74 минути игра.