Хърватия успя да се справи с Уелс с 2:1 и добави нови три точки в актива си по път към Евро 2020. Момчетата на Златко Далич имат шест точки след три изиграни двубоя, докато "драконите" останаха с три пункта от два мача.

Попаденията за "шахматистите" бяха дело на Лоурънс, който си отбеляза автогол и Иван Перишич. Най-добрият играч на Уелс - Гарет Бейл, не успя да помогне на съотборниците си да измъкнат нещо от тази среща.

Мачът започна спокойно, като хърватите бяха тези, които наложиха контрол над събитията на терена, но без да създават големи опасности пред вратата на Хенеси.

В 17-ата минута световните вицешампиони все пак успяха да открият резултата, след като Перишич искаше да подаде към Крамарич, но защитникът на Уелс - Лоурънс, не беше достатъчно внимателен и вкара топката в собствената си врата.

В 37-ата минута Андрей Крамарич излезе на чудесна позиция в наказателното поле на Уелс, справи се със защитата на "драконите", но ударът му беше доста неточен.

В 42-ата минута уелсците пропуснаха отлична възможност да изравнят резултата. Отбраната на Хърватия не беше добре подредена, топката рикошира в тялото на Бен Дейвис, но в крайна сметка Ливакович стигна до нея и хърватите запазиха преднината си.

Хърватия - Уелс 2:1

Квалификация за Евро 2020

Три минути след началото на втората част Хърватия увеличи аванса си на 2:0. След серия от рикошети топката попадна в краката на футболиста на Интер, който отбелязва своя първи гол в квалификациите за Евро 2020.

В 58-ата минута Гарет Бейл изпусна страхотен шанс за Уелс. Той получи извеждащ пас, Деян Ловрен не успя да го настигне, но капитанът на "драконите" не успя да насочи добре топката, която попадна точно в ръцете на хърватския страж.

В 77-ата минута Брукс успя да намали изоставането на Уелс след чудесен удар от дистанция. Късметът също беше на негова страна, защото топката се удари и в тялото на Домагой Вида.