Хърватия победи с 3:1 Шотландия в решаващ за двата тима мач от груповата фаза на Евро 2020. Двубоят от Група "D" даваше предимство на "гайдарите", защото се игра на "Хемпдън Парк" в Глазгоу.

Въпреки това вторите в света показаха на какво са способни и класата им пролича през второто полувреме.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Хърватия - Шотландия, Перишич решава мача

Вижте статистиката на двата отбора

Звездата на ЦСКА (Москва) Никола Влашич даде аванс на хърватите в 17-ата минута. В 42-ата минута Калъм МакГрегър изравни и взриви публиката, но в 62-ата капитанът на "ватрените" Лука Модрич отново даде предимство на своя тим с много красив гол.

В 78-ата минута Иван Перишич бе точен с глава за 3:1 и сложи точка на спора.

Равенството щеше да е пагубно и за двата тима, които влязоха в мача с по една точка след първите си дре срещи. В крайна сметка обаче воденият от Златко Далич отбор събра 4 точки и зае второ място в крайното класиране в групата с 4 точки. Със същия брой на трета позиция остана Чехия заради по-лошите си показатели от хърватите.

Двата тима завършиха 1:1 в двубоя помежду си. Групата бе спечелена от Англия, като "трите лъва" завършиха със 7 точки, а Шотландия остана на последната четвърта позиция с 1 точка.

Снимка 536070

Шотландците изглеждаха по-близо до попадение в началото, но бяха изненадани в 17-ата минута. След дълъг пас към Иван Перишич, играчът на Интер умело с глава успя да продължи към заелия позиция в наказателното поле на Шотландия Никола Влашич. Футболистът на ЦСКА (Москва) нанесе много прецизен шут по земя към десния долен ъгъл на Дейвид Маршал и шотландският страж бе "матиран".

В 40-ата минута Перишич получи топката на левия фланг на хърватската атака, но след добра солова акция нападението завърши с неточен изстрел.

Снимка 536068

В 42-ата минута Домагой Вида изчисти към дъгата на наказателното поле, където дебнеше МакГрегър. Последният я изпрати с блестящ изстрел в долния десен ъгъл на Ливакович и резултатът вече бе 1:1. Голът пък бе първи за МакГрегър с фланелката на националния тим и първи за Шотландия на Евро 2020.

В 62-ата минута Лука Модрич получи възможност да стреля от движение и с много прецизен външен фалц прати топката по неспасяем за Маршал начин - 2:1.

Перишич сложи точка на спора в 78-ата с глава след центриране на Лука.