Швеция постигна важен успех при домакинството си на Румъния в един от най-интересните двубои от днешната програма на европейските квалификации. "Трите корони" надиграха северните ни съседи с 2:1, с което получиха леко предимство в борбата за второто място в група F, ако смятаме, че сигурен фаворит за позицията на №1 се смята Испания.

Ирландия срещна неочаквани трудности срещу Гибралтар

Селекцията на Мик Макарти победи с минималното 1:0

Скандинавците изиграха отлично първо полувреме, през което отбелязаха и важните за тях два гола. Резултатът беше открит в 33-ата минута, когато точен беше Куайсон. Нападателят изпревари Дргош Григоре за подаване на близката греда, след което отблизо не остави никакъв шанс на Татарушану.

Снимка 414078

Източник: EPA/БГНЕС

Малко преди паузата пък Виктор Клаесон удвои. Полузащитникът се оказа на точното място след зле избита топка от румънската защита и с плътен шут по земя зарадва пълните трибуни на "Френдс Арена".

На почивката селекционерът на гостите Козмин Контра осъществи важна смяна, като в игра пусна звездата на Лудогорец - Клаудиу Кешеру. Въпросният пък му се отблагодари много бързо, след като вкара още в 58-ата. Марин получи отличен пас зад гърба на отбраната, продължавайки елегантно за своя колега в атака. Кешеру се оказа по-съобразителен от шведската защита и с плонж намали до 1:2.

Последваха силни мигове за домакините, които на няколко пъти можеха да възстановят преднината си от два гола, но с пропуски блеснаха Берг, Клаесон и Ишак. В самия край пък Кристиан Сапунару можеше да се превърне в герой за румънците. Ветеранът обаче не успя да се възползва от едно меле пред вратата на скандинавците.

Снимка 414076

В следващия кръг на Швеция предстои регионално дерби с Норвегия, докато Румъния приема у дома Фарьорски о-ви. Тази вечер островитяните допуснаха загуба с 1:2 при гостуването си на Малта. Трите точки за малтийците бяха постигнати след точни изстрели на Нвоко и Борг. Съперникът им пък се разписа дълбоко в добавеното време чрез Томасен.