Германия оглави класирането в Група "С" от квалификациите за Евро 2020. Това стана възможно след убедителен успех за тима над гостите от Беларус в Мьонхенгладбах.

Бундестимът не показа милост срещу опонента си, като го разгроми с показателното за случилото се на терена 4:0.

Точни за победителите бяха Матиас Гинтер, Леон Горецка и на два пъти Тони Кроос. Дузпа за гостуващия тим пропусна Игор Стасевич.

Снимка 453134

Източник: Twitter

Кроос записа мач номер 95 с националната фланелка, след като мускулно разтежение го извади от контролата с Аржентина и квалификацията с Естония миналия септември. Той обаче се завърна тази вечер по брилянтен начин.

Снимка 364327

Успехът изведе германците на върха в класирането, като считано към настоящия момент те разполагат с актив от 18 точки - с две повече от основния си преследвач Холандия.

"Лалетата" не успяха да спечелят като гости на друг от борещите се за призово класиране състави - Северна Ирландия.

Снимка 447465

Северноирландците остават с 13 пункта и ще трябва да измъкнат нещо от Германия в последната си среща, ако искат да постигнат целта си в групата.

Гинтер откри резултата в срещата на Германия в Мьонхенгладбах тази вечер по изключително ефектен начин, разписвайки се с пета минути преди почивката.

Непосредствено след паузата Горецка покачи на 2:0 след асистенция на Кроос. Самият футболист на Реал (Мадрид) пък бе точен в 55-ата минута, покачвайки на 3:0. За неговото попадение головото подаване бе за Гинтер, който записа пореден силен двубой на сметката си.

Крайното 4:0 оформи Кроос, този път след асистенция на Гюндоган.

Снимка 453136

15 минути преди последния сигнал в срещата гостите все пак получиха възможност да стигнат до отбелязване на почетен гол, но Стасевич пропусна от бялата точка.