Германия започна с победа участието си на Евро 2012. Маншафтът спечели с 1:0 срещу Португалия  в мач от група „В" и по този начин се изравни на първото място във временното класиране с Дания.

Двубоят в Лвов не бе от най-зрелищните, въпреки предварителните очаквания. Португалците подходиха повече от внимателно и залагаха предимно на контри. Немците, от своя страна, също нямаха желание да рискуват и това даде отражение на играта.

Опасните положения  пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка, като най-любопитната ситуация дойде в самия край на първата част.

След един корнер пред немската врата и лошо избита топка, Пепе стреля от близо, но нацели горната греда. След това кълбото падна на голлинията, но не я пресече с пълния си обем и правилно гол не бе зачетен.

След почивката нещата на терена не се промениха кой знае колко. Бундестимът имаше леко териториално преимущество, но това бе всичко.

Това обаче се промени в 72-ата минута. Хумелс центрира отдясно, Гомес бе оставен непокрит в пеналта и след удар с глава отбеляза скъпоценния гол.

До края португалците натиснаха и бяха близо до изравняване в 84-ата мин, когато балонно центриране на Нани кацна на гредата. Секунди преди края отличен шанс се отвори и пред резервата Варела, който се озова сам на 4-5 метра пред Нойер, но немският вратар спаси отбора си.

В следващия си мач немците играят с Холандия, а Португалците срещат Дания. При определени резултати в тези две срещи, четвъртфиналистите от тази група могат да станат ясни още след втория кръг.

ГЕРМАНИЯ - ПОСТУГАЛИЯ 1:0 (СТАТИСТИКА)