Франция надви с 2:1 Молдова в мач от квалификациите за Евро 2020. "Петлите" си бяха осигурили място на финалите още преди този двубой, но след днешния си успех оглавиха група "Н".

Головете за домакините бяха дело на Рафаел Варан и Оливие Жиру, докато за молдовците се разписа Вадим Рата.

Молдова изненадващо излезе напред в резултата в 9-ата минута. Тогава Вадим Рата се възползва от грешка в отбраната на "петлите" и откри резултата.

Снимка 452889

Източник: uefa.com

Франция стигна до изравнително попадение в 35-ата минута. Разписа се Рафаел Варан с глава. Тогава вратарят на Молдова не се намеси добре след центриране в наказателното поле и бранителят прати топката във вратата.

Домакините натиснаха своя съперник, като с пропуски се отличиха Мбапе, Коман и Жиру.

Едва в 79-ата минута "петлите" излязоха напред в резултата. Тогава Дин бе фаулиран от Посмак в наказателното поле. Главният рефер Мазейка посочи бялата точка, а зад топката застана Оливие Жиру, който вкара за 2:1.