Франция победи по категоричен начин състава на Исландия в двубой от квалификационна група "H" за класиране на Евро 2020.

Срещата на френска земя приключи при резултат 4:0, с попадения за победителите на Самуел Умтити, Оливие Жиру, Килиан Мбапе и Антоан Гризман.

Гостите не разполагаха с необходимите аргументи, за да се противопоставят подобаващо на своя опонент.

Световният шампион впечатли с продукцията си при гръмката победа с 4:1 в Молдова, когато не даде топката на своя съперник и го разби в почти тренировъчно темпо. Островитяните обаче също стартираха с успех, макар и срещу боксовата круша в групата Андора.

Франция победи Молдова с 4:1

Звездите на Франция не срещнаха трудности с Молдова

"Петлите" разбиха своя съперник с 4:1

Днешните съперници имаха стара закачка от Евро 2016, когато "петлите" изковаха гръмка победа с 5:2. Като цяло в изиграните между двете нации вече 14 мача исландците имат постигнати само четири ремита.

И тазвечершният двубой не се различаваше особено много от предишния между двете единайсеторки, като инициативата се владееше изцяло от състава на домакините.

Още в 12-ата минута Самуел Умтити даде предимство на тима си в резултата. Това обаче бе и единственият гол за първите 45 минути.

Снимка 414425

Източник: Twitter

Всичко по-интересно бе запазено за второто полувреме.

В него нови трима голмайстори за Франция бяха точни, като в 68-ата минута Оливие Жиру вкара поредния си гол за националния отбор, а сякаш по часовник, точно 10 по-късно Килиан Мбапе беше точен за 3:0.

Снимка 414424

Крайното 4:0 оформи Антоан Гризман, разписал се 6 минути преди изтичането на редовното време.

Така французите остават на върха в класирането на Група "Н". В друг мач от нея, игран тази вечер, Албания спечели визитата си на Андора с 3:0.