Франция постигна лесна победа с 3:0 у дома над Андора в квалификация за Евро 2020. Двубоят бе от група "Н".

Попаденията за "петлите" бяха дело на Кингсли Коман (18), Клеман Ленгле (52) и Висам бен Йедер (91). Антоан Гризман отново пропусна дузпа в 28-ата минута.

Така Франция заема второ място във временното класиране с 15 точки. Толкова има и първият Турция.

Франция се разправи с Албания

Французите са лидери в групата си

В 18-ата минута Джордан Иконе пусна отличен извеждащ пас към Коман, който преодоля вратаря и със силен удар вкара за 1:0.

В 28-ата минута Гризман бе фаулиран в наказателното поле. Нападателят застана зад топката, за да изпълни отсъдената дузпа, но ударът му бе спасен от вратаря на Андора.

Снимка 442199

Източник: uefa.com

В 52-ата минута Клеман Ленгле засече отлично центриране на Гризман от пряк свободен удар и с глава вкара за 2:0.

В продължението на срещата вратарят на Андора не реагира добре след удар от пряк свободен удар на Набил Фекир, а при добавката Бен Йедер вкара за крайното 3:0.