90+4′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Газпром Арена", гр. Санкт Петербург (Русия) Зрители:
90+4′

Край на мача.

85′
Снимка 535925

84′

Гоооол! Лукаку удвоява с премерен изстрел в долния ляв ъгъл!

84′

Бентеке влиза на мястото на Лукаку.

78′

Шут на Лот от далечна дистанция минава над вратата.

76′
Снимка 535924

75′

Мюние на мястото на Тросар.

75′

Бачшуай заменя Доку.

74′

ГООООООЛ! 1:0 за Белгия!!!

Томас Вермален стреля с глава, а топката нацели напречната греда. След това в опит да се намеси Храдецки си вкара автогол за 0:1! Малшанс за перфектния до момента страж.

65′

ВАР отменя гол на Лукаку!

Хладнокръвно попадение на топстрелеца, но се оказа, че е бил в положение на засада. Тънка ситуация, но видео арбитърът е категоричен.

60′
Снимка 535896

59′

Шулер заменя Спарв.

54′

Азар с опасен пробив в наказателното поле, но мерникът му изневери. Аут.

51′

Шут на Денайер от дистанция минава покрай вратата.

47′

Два поредни блокирани шута на Пуки.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА ПОЛУВРЕМЕТО.

45′
Снимка 535894

45′

Начало на вторите 45 минути.

42′

Поредно спасяване на Храдецки след шут на Доку.

45′

Край на първото полувреме.

38′

Храдецки лови изстрел с глава на Лукако след добро центриране на Де Бройне.

35′

Мощен удар на Трусар минава над вратата.

24′

Вратарят на Финландия улавя удар на Витсел. Миг преди това Де Бройне пусна опасно топката успоредно на голлинията, но Тойво изчисти.

17′
Снимка 535895

16′

Опасен шут на Лукаку минава покрай вратата, но има и вдигнат флаг за засада.

7′

Нелоша белгийска атака, но извеждащият пас бе една идея по-дълъг и Храдецки лови.

4′

Лукаку се опита да пробие сам през защитата на Финландия, в крайна сметка бе спрян

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

26. Маркус Форс 5. Ян Вертонген

Белгия се изправя срещу Финландия на "Газпром Арена" в Санкт Петербург в последен мач за двата тима от груповата фаза на Евро 2020.

"Червените дяволи" са на върха в класирането на Група В с шест точки и вече са си осигурили класиране за следващата фаза, докато в момента Финландия е на трето място с 3 точки.

Първият кръг за символичните домакини завърши с триумф, след като те изненадаха всички и успяха да спечелят трите точки в сблъсъка си с Дания. Срещата им бе белязана с неприятната ситуация около играча на Интер Кристиан Ериксен и това явно повлия на датчаните, които паднаха с 1:0.

След тази победа селекцията на Финландия паднаха със същия резултат от Русия, с който ще се конкурира в последния кръг за втората позиция.

Белгия победи класически Русия на старта с 3:0, но изпита огромни трудности в началото на мача срещу Дания. Тимът получи гол още от съблекалнята, но показа изключителната си стойност, особено след почивката и влизането в игра най-вече на плеймейкъра Кевин де Бройне, отчел се с асистенция и чудесно победно попадение.

Иначе Белгия и Финландия са се срещали 11 пъти в историята досега. "Червените дяволи" печелят първата среща, която е била през 1953 година. Интересен факт е, че Белгия няма победа над съперника си от 1968 година насам.

Последните три двубоя между двата тима са били приятелски. През 2016 и 2011 година те не успяват да се победят, тъй като и двата им мача завършват 1:1, а през 2010 финландците триумфират с 1:0.