Евро 2012 започна със зрелищно реми. Домакините от Полша завършиха наравно 1:1 с Гърция в мач от група „А". Двубоят предложи инфарктни моменти, дузпи, червени картони и спорни съдийски отсъждания - всички онези неща, които правят футбола интересен.

Дружина Полска бе по-добрият тим преди почивката и поведе заслужен още в 17-ата минута. Огромна „заслуга" за попадението обаче имаше и вратарят Халкиас, който излезе лошо при едно центриране на Пишчек, а за непокрития Левандовски не остана нищо друго, освен да насочи топката в мрежата.

В самия край на полувремето гърците останаха с десет души, след като Папастатопулос получи втори жълт картон за задържане на Левандовски. Секунди по-късно полски защитник игра с ръка в пеналта си при опит за шпагат, но реферът прецени, че няма основания за дузпа.

След почивката поляците сякаш се поотпускаха и си платиха за това. В самото начало на второто полувреме Шчесни се размина с едно центриране, малко по подобие на Халкиас и резервата Салпингидис изравни.

Комшиите можеха дори да си вземат и трите точки, но профукаха дузпа в 68-ата минута. Шчесни спъна останалия сам срещу него Салпингидис. Реферът му показа червен картон и даде дузпа за гърците.

Влезлият като резерва Пжемислав Титон обаче спаси удара на опитния Карагунис от бялата точка, а с това и точката за поляците.

Така Евро 2012 започна със зрелищно реми, което дава обещания за още по-добри мачове от тук нататък. В 21;45 часа пък започва вторият мач от група „А" - Русия - Чехия.

ПОЛША - ГЪРЦИЯ 1:1 (СТАТИСТИКА)