Естония загуби домакинството си на Холандия в европейска квалификация от Група "С".

"Лалетата" се наложиха с 4:0, като две от попаденията в тяхна полза реализира ветеранът Райън Бабел.

Един гол за "оранжевите" отбеляза Мемфис Депай. Той се отчете и с една от асистенциите за попаденията на своя съотборник. Крайното 0:4 оформи Вайналдум няколко минути преди последния съдийски сигнал.

Домакините все още чакат първата си точка след четири поредни поражения и определено играят за честта си.

При "лалетата" ситуацията е коренно различна, защото гръмката победа с 4:2 в Германия ги изстреля в позицията на скрит фаворит за първото място в групата.

Холандия победи Германия с 4:2

Холандия обърна Германия в зрелище в Хамбург

"Лалетата" се наложиха с 4:2 над Бундестима

Момчетата на Роналд Куман вече имат в актива си девет точки, което ги доближи до челниците Северна Ирландия и Германия.

Още в 17-ата минута днес Блинд прати добър пас към Бабел, който хладнокръвно продължи кълбото в мрежата за 0:1.

Снимка 441987

Източник: Twitter

Две минути след подновяването на играта Депай също асистира на Райън Бабел, вкарал втория си гол в мача и сякаш загатвайки кой ще бъде крайния победител.

Точка на спора сложи Депай, възползвал се от чудесно подаване на Де Лихт, покачвайки на 3:0.

Снимка 441988

Крайният резултат бе оформен от Вайналдум, сложил окончателна точка на спора 3 минути преди изтичането на редовното време.