Дания разби Уелс с 4:0 в осминафинален мач на Евро 2020. Срещата се игра на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Два гола за успеха на "червения динамит" вкара Каспер Долберг, а по един добавиха Йоаким Мееле и Мартин Брайтуайт. В края на срещата Хари Уилсън бе изгонен с директен червен картон.

Следващият съперник на Дания ще е победителят от мача между Нидерландия и Чехия.

Уелс - Дания 0:4, гол на Брайтуайт

Това е първи мач между двата отбора от 2018 година насам

Двубоят започна по-добре за Уелс. В началните минути шут на Криф Мефъм рикошира в Симон Кяер и излезе в корнер. В 10-ата минута Гарет Бейл проби отдясно, справи се с Йоаким Меле и Микел Далмсгор, навлезе навътре и отправи удар, който мина опасно покрай далечната греда.

В 12-ата минута Бейл отново се озова на стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата. Шест минути след това Даниел Джеймс също отправи удар, който не затрудни Каспер Шмайхел.

Снимка 536626

Постепенно Дания се напасна по начина на игра на "драконите" и започна да доминира по терена. Така се стигна до 27-ата минута, когато Каспер Долберг откри резултата. Нападателят получи от Далмсгор пред наказателното поле, бе оставен непокрит и с прецизен шут в далечния ъгъл не остави шансове на Дани Уорд.

Пет минути по-късно Далмсгор направи хубав пробив отляво до аутлинията и пусна остър пас към Долберг. Голмайсторът опита технично да отбележи, но вратарят на Уелс изби.

Снимка 536631

В края на първата част Мартин Брайтуайт не успя да овладее центриране на Йенс Стригер Ларсен. Топката обаче попадна в Йоаким Меле, който от малък ъгъл опита удар, който Уорд изби.

В началото на втората част "червения динамит" избухна за втори път. Брайтуайт проби отдясно, навлезе навътре и центрира в наказателното поле. Неко Уилямс не успя да изчисти топката, а я прати в краката на Долберг. Нападателят овладя и с мощен удар от няколко метра не остави шансове на Уорд - 0:2.

Снимка 536632

В 53-ата минута Уилямс центрира в наказателното поле, където Муур и Бейл си попречиха и последният отправи слаб удар с глава покрай вратата.

Малко по-късно удар на Яник Вестергор от далечна дистанция не затрудно вратаря на Уелс. "Драконите" отговориха със силен шут на Джо Алън, който мина над вратата.

Снимка 536637

В 66-ата минута Матиас Йенсен опита фалцово центриране отдясно. Топката застрашително летеше към горния ляв ъгъл, но мина опасно покрай вратата.

В 81-ата минута Дания получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. Брайтуайт стреля неточно в аут. Пет минути след това "червения динамит" бе близо до трети гол. Йенсен центрира в наказателното поле, където Андреас Корнелиус отправи удар с глава. Уорд успя да избие, след което се справи и с добавката на Йоаким Андерсен. Топката стигна до Брайтуайт, който от близка дистанция потърси далечния ъгъл, но заложи на силата и стреля в аут.

Снимка 536628

В 88-ата минута падна и третият гол във вратата на Уелс. Йенсен намери Мееле в наказателното поле, защитникът финтира противник и с мощен удар не остави шансове на Уорд.

Минута по-късно Хари Уилсън бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Мееле. В продължението на мача Брайтуайт вкара четвъртия гол в срещата. Корнелиус свали топката за нападателя, който овладя и с техничен удар вкара за 0:4.