Отборът на Дания вече е на второ място в групата си за Евро 2020, с актив от пет точки. Лидер е Ирландия с 10 пункта.

Тази вечер датчаните записаха първата си победа в надпреварата, налагайки се с 5:1 Грузия в Копенхаген.

Чехия се изравни с Англия след победа с 3:0 срещу Черна гора

Чехите разнебитиха Черна гора и се изравниха с Англия в групата на България

Шик отново бе на висота

В 13-ата минута Каспер Долберг даде преднина на домакините. 12 минути след това Лобжанидзе стреля покрай Каспер Шмайхел за 1:1. В 29-ата минута Ериксен изпълни точно дузпа за 2:1, а в 63-ата минута Долберг покачи на 3:1 след атрактивен удар от въздуха. Десет минути след това Юсуф Поулсен вкара четвърто, а по-късно Мартин Брайтуайт пето попадение за Дания.

Ирландия пък победи с 2:0 аутсайдера Гибралтар, след автогол на Джоузеф Чиполина в 29-ата минута и попадение на Роби Брейди в продълженията, с което излезе начело в класирането в тази група.

Полша отново без конкуренция, новото и старото поколение рамо до рамо към поредния успех