Чехия си върна второто място в група "А" на европейските квалификации след класически успех с 3:0 над Черна гора в Подгорица. Всички голове паднаха през второто полувреме. Томаш Сучек откри резултата в 54-ата минута, а три по-късно Лукас Масопуст удвои. Крайният резултат оформи Владимир Дарида от дузпа в 95-ата минута.

Вратарят на Левски Милан Миятович остана резерва за домакините.

Чехия откри резултата в 54-ата минута, когато Сучек се разписа след центриране от пряк свободен удар.

Три минути по-късно Масопуст бе изпуснат след центриране от корнер и със силен удар удвои.

В добавеното реме на срещата Чехия подпечата успеха си с трети гол. Алекс Крал бе спънат за дузпа в наказателното поле, а Дарида не сгреши от бялата точка за крайното 0:3.

Така Чехия събра 9 точки и излезе на втора позиция. Черна гора е на дъното с 2 пункта.

Англия победи Косово с 5:3 в мач от квалификациите за Евро 2020