Чехия изненада и победи Англия в евроквалификация от Група "А", където се намира и националният отбор на България.

Домакините изравниха днешния си опонент на върха във временното класиране, стигайки до победата с 2:1.

Точни в полза на победителите бяха Якуб Брабец и Зденек Ондрашек. За гостите се разписа Кейн, вкарал дузпа в самото начало на двубоя.

Снимка 447363

Източник: Twitter

Чехите имат 12 точки, с колкото разполага и днешният им съперник. Косово е с 8 т. През месец март Англия разгроми Чехия с 5:0 в Лондон и сега Патрик Шик и компания постигнаха мечтан реванш.

Срещата започна изключително динамично, като след само 9 минути игра всеки от двата тима вече беше отбелязал по едно попадение.

Първи това направиха гостите. Рахийм Стърлинг осъществи продължителен пробив по левия фланг на британската атака, като бе спрян непозволено в рамките на наказателното поле.

След миг на колебание, главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши, давайки предимство на англичаните.

Снимка 447343

Само две атаки по-късно обаче се стигна до изпълнение на корнер в половината на гостите. Якуб Брабец се оказа най-съобразителен, като засече продължената от свой съотборник топка във вратата за 1:1.

Снимка 447344

Атаките на британците до края на полувремето продължиха, но нова промяна така и не беше регистрирана.

След паузата англичаните натиснаха съперника си, но позволяваха опасни контри в полето си.

Бяха извършени и няколко промени, но резултатът оставаше все същият.

Пет минути преди края атака отдясно за Чехия доведе до разбъркване в полето на англичаните, Масопуст центрира, а Ондрашек остана непокрит и прати кълбото в мрежата за 2:1.

Снимка 447362

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше успех за Чехия, равенство на върха и интрига в групата до последния момент.

Черна гора и България не се победиха - 0:0

България отново не успя да се справи с Черна гора, "лъвовете" вече десет мача без победа