90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Уембли", гр. Лондон (Англия) Зрители:
90′
Англия победи Чехия с 1:0

Англия победи, но отегчи - "трите лъва" продължават напред само с два вкарани гола

Втори са хърватите

КРАЙ НА МАЧА!

85′

Отменен гол за Англия след като Хенедърсън прати топката в мрежата, но е бил в засада при паса на Джюд Белингам към него.

84′

Джейдън Санчо замени Сака.

79′

Джон Стоунс отстъпи мястото си на Тайрон Мингс.

76′

Томас Пекхарт замени Патрик Шик.

75′

Доста скучни минути на "Уембли". Никакви положения пред двете врати.

Снимка 536072

69′

Хари Магуайър се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията. Без основание за дузпа.

Снимка 536077

68′

Джак Грийлиш замени Джуд Белингам

64′

Алекс Крал замени Владимир Дарида

64′

Адам Хложек замени Лукаш Масопуст.

60′

Ян Борил фаулира Сака и получи жълт картон.

55′

Рахим Стърлинг получи извеждащ пас, но защитник изби топката и сложи край на опасността.

50′

Хари Кейн се опита да отклони подаване, но сантиметри не му достигнаха от изгодна позиция.

Снимка 536075

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Якуб Янкто бе заменен от Петр Шевчик

46′

Деклан Райс бе заменен от Джордан Хендерсън.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

38′

Сака проби отдясно и центрира към Хари Кейн, но чешки бранител изби, преди топката да е стигнала до звездата на Тотнъм.

35′

Якуб Янкто стреля, топката се отби и попадна в Сучек, който отправи удар, който мина много близо покрай гредата!

28′

Холеш отправи плътен удар извън наказателното поле, Пикфорд се разтегна и изби майсторски топката. Много добър шанс за гостите!

Снимка 536069

25′

Хари Кейн! Нападателят на Англия получи дълъг пас, излъга чешки бранител в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят с една ръка спаси. Първи точен изстрел на звездата на Тотнъм от началото на Евро 2020!

24′

Кайл Уокър засече с глава центрирана топка в наказателното си поле и я подаде към вратаря Пикфорд, но при малко невнимание от негова страна, можеше да се стигне до автогол.

20′

Домакините владеят инициативата, но чехите постепенно навлизат в мача и все по-уверено поглеждат към вратата. Притежание на топката 40%:60% в полза на британците.

12′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Грийлиш центрира в наказателното поле, Сака се размина с топката, но зад него Стърлинг от 2-3 метра на празна врата отбеляза с глава. Селекционерът на "трите лъва" Гарет Саутгейт изглежда повече от доволен от попадението.

Снимка 536063

8′

Кайл Уокър изби топката от наказателното поле на Англия и вратарят Пикфорд улови след като тя бе центрирана от фаул. Добра намеса на 31-годишния защитник.

2′

Греда за Англия! Стърлинг получи извеждащо подаване от Грийлиш и прехвърли вратаря, но топката срещна страничния стълб!

Снимка 536061

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

21 Алекс Крал 12 Киърън Трипиър

Отборите на Англия и Чехия се изправят един срещу друг в директна битка за първото място в група D на Евро 2020. "Трите лъва" са критикувани заради незадоволителния си старт на първенството, а идеалният начин за оборване на критиците са три точки срещу коравите чехи, които до този момент са една от изненадите на надпреварата.

Треньорът на Чехия: Задължително трябва да сме първи

Ярослав Шилхави е категоричен

И двата отбора на практика са си осигурили място в елиминациите. Равенство ще ги направи недостижими на първите две места, като то ще е достатъчно за Чехия да завърши като победител в групата. Двата тима бяха в една група в квалификациите за Евро 2020, като Англия спечели с 5:0 у дома, но след това допуска обрат от 1:0 до 1:2 в ответния мач.

Треньорът на Чехия Ярослав Шилхави няма проблеми с контузени състезатели, като единствено вратарят Иржи Павленка остава извън сметките.

Изолират национали на Англия заради прегръдка с шотландец

Маунт и Чилуел пропускат битката с Чехия

Гарет Саутгейт отново е изправен пред кадрови проблеми. Той вече загуби Трент Александър-Арнолд и Дийн Хендерсън, а сега към тях се присъединиха Бен Чилуел и Мейсън Маунт.

В отсъствието на Маунт се очаква да започне Грийлиш, а Саутгейт да избере схема 4-3-3. Надеждите на англичаните са Хари Кейн да изиграе силен мач, след като до този момент представянето му не е впечатляващо.

Главен съдия на срещата е португалецът Артур Диаш.