Месец след неприятната загуба от Армения, националният отбор на Босна се върна в играта за второто място в група J. Тази вечер селекцията на Роберт Просинечки постигна важен домакински успех срещу заемащия гореспоменатата позиция тим на Финландия с 4:1. По този начин, три кръга преди края -"суоми", балканците и Армения имат почти изравнени шансове за спечелване на квота за Евро 2020. Безапелационен лидер тук е Италия с шест победи от толкова срещи.

Турция победи Албания и оглави Група "Н" от квалификациите за Евро 2020

Гол на Тосун в 90-ата минута реши всичко в мача

Триумфът за Босна тази вечер е още по-сладък, тъй като беше постигнат в отсъствието на местната звезда Един Джеко.

Домакините подсигуриха успеха си още до почивката, когато вече водеха с 2:0. Изет Хайрович даде аванс на босненците в 29-ата минута, а малко преди почивката Миралем Пянич беше точен от дузпа.

Звездата на Ювентус продължи да тласка своята родина напред и след паузата, когато отбеляза с красив шут в горния десен ъгъл на Храдецки. След него за 4:0 пък се разписа заместникът на Един Джеко тази вечер - Амир Ходжич.

За унищожените финландци пък не остана нищо друго освен да стигнат до почетно попадение чрез Похянпало в 79-ата минута.

Исландия капитулира срещу Франция, победен гол на Жиру

Нападателят се разписа от дузпа

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - ФИНЛАНДИЯ 4:1

1:0 Хайрович (29"), 2:0 Пянич - дузпа (37"), 3:0 Пянич (58"), 4:0 Ходжич (73"), 4:1 Похянпало (79")

СТАДИОН: "Билино Полйе"

СЪДИЯ: И. Кружляк

БОСНА: Шехич, Кврзич, Ковачевич, Бичакчич, Коласинац, Сарич, Пянич, Чимирот, Вишка, Ходжич, Гояк (резерви: Бурич, Чивич, Хотич, Бешич, Дулйевич, Шунич, Байч, Зуканович, Крунич, Хайрович, Пирич, Яяло)

ФИНЛАНДИЯ: Храдецки, Уронен, Тойво, Араюри, Райтала, Справ, Туоминен, Камаа, Лод, Соири, Пуки (резерви: Гранлунд, Вайсенен, Йенсен, Шулер, Йоронен, Пиринен, Скраб, Кауко, Похйанпало, Форсел, Якола)