Борбата за двете призови позиции в класирането на Група "I" от квалификациите за Евро 2020 вече и на практика приключи.

До края на надпреварата остава да бъде разрешен единствено въпросът кой отбор ще финишира под номер едно.

Това стана възможно, след като Русия спечели директния спор с Кипър за второто място, на този етап, налагайки се с 5:0 като гост.

Отборът бе по-добрият на терена и определено заслужи крайния успех, дори само с изявите си през първата част от мача. След това кипърският тим остана и в намален състав, което допълнително натежа.

Денис Черишев откри резултата след едва 9 минути игра, повеждайки тима си към успеха.

Магомед Оздойев вкара за 2:0 след още 14 минути игра, като още тук някъде руснаците решиха, че могат да си позволят да намалят оборотите и да позволят малко повече свобода на опонентите си.

Вместо те да използват пространствата пред себе си обаче, футболистите на Кипър сгрешиха на няколко пъти, като след 29 минути игра останаха с човек по-малко на терена. Константинос Лаифис бе изгонен, като срещата пострада от този факт.

До края на мача атаките не бяха толкова многобройни, а двата тима изглеждаха примирени с цифровото изражение на разликата между тях.

0:3 направи Артьом Дзюба, разписал се в 79-ата минута на мача, а още един гол отбеляза Александър Головин, пратил топката в мрежата минута преди края.

В продължението Черишев оформи оказалото се и крайно 5:0 за Сборная.

Така Русия заема второто място във временното класиране, с актив от 21 точки. Лидерът Белгия има с цели 7 повече, като е най-категоричният тим в квалификациите до този момент.

Белгия няма спирка, вкара 30-ия си гол в квалификациите

Успех за "червените дяволи" срещу Казахстан

В друг мач от групата Шотландия не срещна затруднения срещу Сан Марино и спечели с 6:0 след хеттрик на Джон МакГин и попадения на Шенкланд, Финдли и Армстронг.