Белгийският национален отбор продължава наказателната си акция в Група I на квалификациите за Евро 2020.

"Червените дяволи" вече имат 6 поредни победи в надпреварата до момента, като оглавяват подреждането с пълен актив от 18 спечелени пункта.

Тази вечер те триумфираха по безупречен начин при визитата си на Шотландия, като се наложиха с 4:0.

И четиримата голмайстори за тима в срещата бяха различни, което съвсем не е прецедент в сблъсъците на тима на международна сцена.

Естония загуби от Холандия с 0:4

Холандия громи, Бабел изригна с два гола

Вайналдум и Депай също успяха да се разпишат

Кевин де Бройне блесна с попадение, придружено с цели три асистенции. Първата от тях дойде още в 9-ата минута, когато той подаде на оставения без особена опека мощен Ромелу Лукаку, който откри головата сметка на отбора си в сблъсъка на "Хемпдън Парк".

Снимка 441985

Източник: Twitter

В 24-ата минута, отново след точен пас на Де Бройне, Вермален покачи на 2:0 за гостите.

Пак подаване на аса на Манчестър Сити и отново попадение за неговия състав. Това бе все така повтарящото се упражнение в сблъсъка, което в 32-ата минута завърши с гол на Тоби Алдервейрелд с глава.

Снимка 441984

Лукаку върна услугата на Де Бройне 8 минути преди края на редовното време, когато му предостави топката, която пък бързоногият белгиец прати в мрежата за оказалото се и крайно 4:0.

Снимка 361867

Източник: EPA/БГНЕС

Шотландците остават на предпоследната позиция в таблицата с временното подреждане. Белгия е все така несломим и категоричен лидер в нея.

Северна Ирландия отстъпи пред Германия с 0:2

Германия показа класа, прости две грешки на съдията и сложи край на серията на Северна Ирландия

Гнабри точен в добавеното време на двубоя

В другите срещи от тази група Кипър също спечели гостуването си с 4:0, като се наложи над Сан Марино.

Русия пък, с единствено попадение на Мануел Фернандеш, стигна до успеха у дома с 1:0 срещу Казахстан.