90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Газпром Арена", гр. Санкт Петербург (Русия) Зрители: 26 264
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Белгия победи Русия с 3:0 в мач от група В на Евро 2020

Белгия със силен старт на Евро 2020, "червените дяволи" разбиха Русия насред Санкт Петербург

Ромелу Лукаку вгорчи вечерта на Сборная

87′

ГОООЛ ЗА БЕЛГИЯ 3:0!! ЛУКАКУ! И когато двата тима очакваха последния съдийски сигнал, Белгия реши да развали още повече вечерта на всички руснаци. В 87-ата минута Тома Мюние влезе изненадващо навътре от фланга и пусна прекрасен извеждащ пас за Ромелу Лукаку. Емблематичният нападател на Интер нямаше никакъв проблем да надбяга Игор Дивеев и сам срещу Шунин не сбърка за класиката 3:0!

Снимка 534507

Източник: EPA/БГНЕС

84′

С оглед на руската безпомощност, феновете на Сборная се радваха дори на ъглови удари пред полето на Куртоа. До 84-ата минута нито един от тях не ги връщаше в мача.

77′
Снимка 534517

75′

Денис Прат се появява в игра за Белгия, като ще замени Яник Ферейра-Караско.

73′

Макар и вече на 35, играещ и за японския Висел Кобе, Томас Вермаелен имаше своето място в националния тим на Белгия и влезе в игра в 73-ата минута. Той замени получилия лека травма капитан Ян Вертонген.

71′

Дрийс Мертенс напуска терена, за да отстъпи мястото си на Еден Азар.

66′
Снимка 534505

64′

Роман Зобнин също напуска игра, за да видим младия Максим Мухин.

63′

Сериозен срам трябваше да преживее крилото на руснаците Денис Черишев. След като влезе принудително през първата част, в 63-ата минута Черчесов реши да го извади от събитията на терена за сметка на Алексей Миранчук. Естествено, бившият футболист на Реал (Мадрид) не бе никак доволен от този факт.

Снимка 534504

55′

Русия демонстрира признаци на живота с настъпването на второто полувреме. Най-често опасностите идваха от Александър Головин, който обаче така и не успяваше да отправи достатъчно значим удар.

52′
Ромелу Лукаку посвети гола си срещу Русия на Кристиан Ериксен

"Обичам те, Крис!"

47′

На полувремето Русия осъществи нова смяна в своите редици, като Игор Дивеев замени разочаровалия Дмитрий Баринов.

46′
Снимка 534506

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за Белгия - Русия след края на първото полувреме!!!

45+4′

ПОЧИВКА!

44′

КАРАСКО! Малко преди сигнала за почивка, класиката можеше да бъде факт. Яник Ферейра-Караско се разходи из немощната руска отбрана, но последвалият му удар този път не намери желаната цел.

Снимка 534503

42′

НОВА СМЯНА ЗА РУСИЯ!Несгодите за Сборная продължиха с контузията на Юри Жирков. Най-възрастният на терена даде знак, че не може да продължи срещата от Евро 2020 и бе заменен от Вячеслав Караваев.

40′

ДУЗПА? В 40-ата минута реферът Матеу Лаос трябваше да решава "потенциална опасност за отсъждане на дузпа". При въпросната ситуация Мюние хитро се чукна в опорния крак на ветерана Жирков, за да падне в наказателното поле. След консултация със своите колеги, испанският съдия все пак прецени да не отсъжда наказателен удар.

37′
Снимка 534497

34′

ГОООЛ ЗА БЕЛГИЯ!! 2:0!! ТОМА МЮНИЕ! "Червените дяволи" затвърдиха пълния си контрол над срещата с втори гол в Санкт Петербург. Малко след появата си в игра, по принудителна причина, Тома Мюние вече получаваше поздравления от своите колеги. Въпросният се оказа на точното място, след като Антон Шунин боксира неориентирано остро центриране от фланга на Торган Азар. Всичко това му предостави лесната възможност да направи 2:0 в 34-ата.

30′
Снимка 534492

27′

Далер Кузяев, след известни консултации с медицинския щаб, също стана ясно, че ще напусне терена за сметка на Черишев.

26′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! И Белгия, и Русия, се наложи да осъществяват принудителна смяна с настъпването на 26-ата минута. Тогава при спорна топка в центъра на терена, Деляр Кузяев връхлетя много тежко в главата на Тимоти Кастан. Въпросните инкасираха достатъчно щети от тежкото единоборство и така участието им във втория мач от груба В приключи. Първа смяна сътвориха символичните домакини, които ротираха Кастан с Тома Мюние.

Снимка 534500

25′
Снимка 534496

21′

АЗАР! Селекцията на Роберто Мартинес не се нуждаеше от това да мисли идеи за атаки, тъй като грешките на съперника им даваха достатъчно опции за голов изстрел. След неточност от Джикия, шанс да стреля към далечния ъгъл имаше Торган Азар. Антон Шунин обаче правилно "прочете" развоя на събитията и осъществи добро спасяване.

17′

Динамичната среща в Санкт Петербург продължи и в 17-ата минута Белгия беше много близо до това да удвои своята преднина. Семьонов направи нов "подарък" на Лукаку, който се възползва от голямата си крачка и се приближи опасно до мрежата на Шунин. Този път обаче Георги Джикия "спаси" своите с решителен шпагат. Но дори и това не сложи край на "дяволската" офанзива. Миг след това, кълбото отиде към дузпата за Дендонкер, но ударът му мина високо над горната греда.

13′

ФЕРНАНДЕС! Селекцията на Станислав Черчесов пробва да се върне в мача след само няколко минути. Тогава Марио Фернандес се оказа най-съобразителен при изпълнение на корнер, но с глава насочи право в обсега на Куртоа.

Снимка 534495

9′

ГОООЛ ЗА БЕЛГИЯ!! 1:0!! ЛУКАКУ! Руският ентусиазъм набързо бе прекършен от голяма грешка в деветата минута. Белгийците сътвориха атака, която завърши с пас по въздух в наказателното поле на съперника. Ромелу Лукаку беше в положение на засада, но преди това кълбото злощастно мина между краката на пробвалия се да пресече подаването Андрей Семьонов. Всичко това позволи на звездата с №9 да отиграе създалата се ситуация според правилата и с премерен шут не остави шанс на Шунин.

3′

С оглед странния регламент на провеждане, макар и гости в собствената си държава, за Сборная можеше да се каже, че съумя да осъществи качествен домакински обрат. Вниманието на отбраната най-често биваше ангажирано от мощния Артьом Дзюба. Стигна се и до няколко центрирания в полето на Тибо Куртоа, които обаче не го принудиха да се намесва.

Снимка 534494

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

26. Денис Прат 26. Максим Мухин

Белгия и Русия се изправят един срещу вази вечер в 22:00 часа в сблъсък от група "В" на Евро 2020. Двата тима имат стари сметки за уреждане, тъй като бяха в една квалификационна група по пътя към еврофиналите (група "I"). В нея "Червените дяволи" спечелиха и двата мача срещу "Сборная" с 3:1 и 4:1, така че сега руснаците са решени да си отмъстят. Сблъсъкът ще се играе в Санкт Петербург, което ще бъде допълнителна мотивация.

Русия все още няма победа над Белгия в досегашните сблъсъци между двата тима. "Червените дяволи" могат да се похвалят със 7 победи и 2 равенства. Малко по-различна е ситуацията, ако се върнем по-назад във времето. СССР има доста по-добро представяне срещу белгийците с 4 победи и 1 загуба.

Белгия е сред фаворитите на Евро 2020. Записа 10 победи от 10 мача и завърши своята квалификационна групова фаза с голова разлика 40-3. Неслучайно белгийците са №1 в ранглистата на ФИФА.

Русия също имаше добра квалификационна кампания, като всъщност тимът записа 8 победи в групата, а единствените 2 загуби бяха точно срещу Белгия. Второто място бе достатъчно за "Сборная" да намери място на еврофиналите.

Селекционерът на Русия: Добре сме разучили Белгия

Изпробвахме доста тактически ситуации в тренировките, споделя Черчесов

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес има някои проблеми преди началото на Европейското. Две от звездите на тима в лицето на Кевин де Бройне и Еден Азар все още не са възстановени и няма да могат да вземат участие в днешния мач. Същото се отнася и за Аксел Витсел, който не отпътува за Санкт Петербург.

В състава на Русия всичко изглежда наред. Роман Зобнин бе под въпрос заради лека травма, но се очаква да бъде на терена. Големият проблем дойде вчера, когато Андрей Мостовой даде положителен тест за коронавирус и отпадна от сметките. Участието на Денис Черишев остава под въпрос, тъй като не е готов на 100%, докато Марио Фернандес ще е на разположение на наставника и се очаква да е титуляр.