Белгия победи Финландия с 2:0 на "Газпром Арена" в Санкт Петербург в последен мач за двата тима от груповата фаза на Евро 2020.

"Червените дяволи" завършват на върха в класирането на Група "В" с перфектен актив от 9 точки, докато Финландия финишира на трето място с 3 точки и голова разлика 1:3, но все пак изпреварват Русия заради директния сблъсък.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Финландия - Белгия, Лукаку също бележи

"Червените дяволи" нямат победа над съперника си от 1968 година насам

В началото положенията пред двете врати липсваха. Първата по-интересна ситуация дойде чак в 16-ата минута, когато Лукаку изскочи зад защитата и стреля по земя покрай вратата, но така или иначе бе отсъдена и засада на нападателя.

Де Бройне създаде напрежение пред вратата на съперника в 22-ата минута с мощно включване в наказателното поле, но опитът му за центриране бе спрян от бранител.

В 32-ата минута Витсел бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му от движение бе доста неточен.

Най-добрата възможност за Белгия дойде в 38-ата минута. Де Бройне прати прекрасен пас за Лукаку в наказателното поле, а нападателят стреля отблизо с глава, но Храдецки показа отличен рефлекс.

В самия край на първата част Едер Азар опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията не уважи претенциите му.

Първият точен удар за Финландия дойде в 62-ата минута чрез Глен Камара, но изстрелът му попадна право в ръцете на Тибо Куртоа.

Снимка 535896

В ответната атака Храдецки отново бе поставен под обстрел. Азар нахлу на скорост в наказателното поле и шутира по земя, но финландският страж се отличи с ново чудесно спасяване.

В 65-ата минута Лукаку получи прекрасен пас в коридор от Де Бройне и хладнокръвно реализира, но попадението в крайна сметка бе отменено от ВАР заради засада.

В 74-ата минута късметът обърна гръб на вратаря на финландците. След поредното центриране от корнер Вермален се извиси и стреля с глава. Ударът попадна в напречната греда, след което в опит да се намеси Храдецки си вкара автогол за 0:1.

Снимка 535895

Финландците веднага се хвърлиха в атака и в 78-ата минута Робин Лот шутира отдалеч, като топката премина над вратата.

В 81-ата минута Лукаку получи с гръб към вратата в наказателното поле, успя да се обърне и да стреля в мрежата за 0:2.

Така Белгия затвърди очакванията за безпроблемно класиране и с пълен актив от 9 точки продължава към осминафиналите. Финландия ще трепери до последно и все още е трудно да се дава прогноза дали ще играе отново на Евро 2020.