90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен (Германия) Зрители: 23 734
90′

Край на мача. Италия ще се изправи срещу Испания на полуфиналите на Евро 2020.

89′

Донарума е на земята след тежък сблъсък с Витсел след центриране в наказателното поле.

88′

Рафаел Толой замени Федерико Киеза.

87′

Доменико Берарди получава жълт картон.

84′

Доку мина на слалом между няколко италиански футболисти и дръпна спусъка от линията на пеналтерията. Топката обаче профуча над напречната греда.

79′

Лоренцо Инсинье е заменен от Доменико Берарди.

77′

Още една принудителна смяна. Леонардо Спинацола получи разтежение, Емерсон го заменя.

Снимка 537468

74′

Андреа Белоти заменя Чиро Имобиле.

73′

Насер Шадли не е способен да продължи игра. Той влезе само преди няколко минути. Контузията му е сериозна и на негово място влиза Денис Прат.

72′

Браян Кристанте е вкаран като смяна на Марко Верати.

71′

Насер Чадил нахлу отляво в наказателното поле и копна топката към Лукаку, който се намираше в непосредствена близост до голлинията. Нападателят обаче не успя да отиграе.

70′

Дрис Мертенс влиза на мястото на Юри Тилеманс.

70′

Томас Мюние е заменен от Насер Шадли.

69′

Инсинье отправи много техничен диагонален изстрел от границата на наказателното поле. Куртоа обаче спаси без проблеми.

61′

Лукаку! Избита топка стигна до нападателя, който след главозамайващ карамбол не успя да насочи кълбото във вратата и то мина на сантиметри от дясната греда.

Снимка 537467

55′

Жоржиньо падна в наказателното поле, но съдията Славко Винчич прецени, че няма основания за дузпа.

47′

Федерико Киеза шутира към вратата от границата на пеналтерията, но топката мина покрай дясната греда.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

ГОЛ! Ромелу Лукаку запази хладнокръвие и връща Белгия в мача!

Снимка 537461

44′

Дузпа! Доку падна на земята и съдията Славко Винчич посочи бялата точка.

43′

ГОЛ! Лоренцо Инсинье! Топката стигна до играча, който с великолепен удар в сглобката не остави шансове на Куртоа.

Снимка 537462

31′

ГОЛ! Николо Барела! Превъзходна работа от страна на Марко Верати, който изигра витална роля в организацията на атаката. Той центрира към Барела, който успя да се пребори за топката и преодоля Тибо Куртоа.

Снимка 537460

22′

Де Бройне! Футболистът се възползва от пространството пред себе си и отправи мощен нисък изстрел от границата на наказателното поле. Джанлуиджи Донарума обаче се разтегна максимално и спаси.

21′

Юри Тилеманс също е оцветен в жълто.

20′

Марко Верати е официално предупреден за нарушение.

13′

Леонардо Бонучи прати топката във вратата на Белгия, но попадението му бе отменено заради засада след консултация на съдията Славко Винчич с ВАР.

10′
Снимка 537459

Предпазливи първи 10 минути. Играчите на Белгия са една идея по-актвни.

5′

Хубаво подаване на Джереми Доку в наказателното поле е пресечено от Джанлуиджи Донарума.

1′

Шадли Толой

Белгия и Италия излизат в най-интригуващия мач от фазата на четвъртфиналите. Големият сблъсък ще се изиграе на "Алианц Арена" в Мюнхен. Белгийците са безгрешни до момента, макар и да не блестят с представянето си. Италия показва по-зрелищен футбол, но на осминафиналите сериозно се затрудни с Австрия и не беше далеч от провала.

Белгия няма загуба през цялата календарна година. "Червените дяволи" оглавяват световната ранглиста, а на Евро 2020 победиха последователно Русия (3:0), Дания (2:1), Финландия (2:0) и Португалия (1:0). В мача срещу "мореплавателите" в най-голяма степен си пролича прагматичният подход на Роберто Мартинес. Атракцията липсва, но резултатите са налице и на този етап това е по-важното.

Капитанът Еден Азар готов да играе контузен за Белгия

Обясни за травмата си

Италия обаче е в рекордната за националния отбор серия от 31 мача без загуба. "Адзурите" също минаха през групите само с победи - 3:0 срещу Турция, 3:0 срещу Швейцария и 1:0 срещу Уелс. На осминафиналите обаче срещнаха сериозен отпор от коравите австрийци. Съставът на Роберто Манчини направи слабо второ полувреме и имаше късмет, че гол на Марко Арнаутович беше отменен заради засада от няколко сантиметра.

В продълженията резервите Федерико Киеза и Матео Песина направиха разликата. В края Саша Калайджич прекъсна поредицата от 11 мача без допуснат гол, но целта беше постигната.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Белгия вкарва поне по един гол във всеки от последните си 34 мача и спечели 23 от най-скорошните 27. Тимът не сбърка нито веднъж в квалификациите за Евро 2020, а като добавим и 4-те срещи на финалите, серията от победи по време на кампанията достига 14. Абслютно същото постигнаха и италианците.

Снимка 536677

Балансът в преките двубои е изцяло на страната на Италия. "Адзурите" са губили само 4 пъти в 22 мача срещу този съперник. Те са устремени към втора европейска титла след 1968 година. През 2000 и 2012 г. Италианците бяха финалисти, но не успяха да грабнат купата. Белгия пък може да се похвали само с един финал през 1980 година, загубен от ФРГ. Сега "червените дяволи" са четвъртфиналисти на голямо първенство за 4-и пореден път.

Интересно е противопоставянето и между двамата селекционери. През 2013 година воденият от Роберто Мартинес Уигън сътвори огромна изненада и спечели ФА Къп след победа на финала срещу водения от Манчини Манчестър Сити.

Белгия победи Португалия с 1:0 на Евро 2020

Белгия детронира шампиона Португалия и среща Италия на 1/4 финалите!

Торган Азар герой за "червените дяволи"

Мартинес трябва да решава немалко проблеми преди мача довечера. Кевин Де Бройне и Еден Азар се контузиха срещу Португалия и няма да могат да играят. Двамата ще бъдат заместени от Дрис Мертенс и Яник Ферейра-Караско, които ще помагат на тарана Ромелу Лукаку.

Аксел Витсел и Юри Тилеманс ще са двамата вътрешни халфове, по фланговете ще действат Торган Азар и Тома Мюние, а тримата бранители пред Тибо Куртоа ще са опитните Ян Вертонген, Тоби Алдервейрелд и Томас Вермален.

За Манчини колебанията са от друго естество. Той трябва да прецени дали да заложи сред титулярите на Песина и Мануел Локатели, или отново да гласува доверие на Николо барела и Марко Верати до Жоржиньо. Киеза ще бъде предпочетен пред Доменико Берарди като част от офанзивното трио до Чиро Имобиле и Лоренцо Инсиние. Защитата ще е в състав Джовани Ди Лоренцо, Леноардо Бонучи, Джорджо Киелини и Леонардо Спинацола, а под рамката ще застане Джанлуиджи Донарума.