Байерн победи националния отбор на Холандия с 3:2 в контрола, играна в Мюнхен. Двубоят отбеляза края на разочароващия сезон за баварците и началото на подготовката за Евро 2012 на холандците.

Любопитното в срещата бе, че Ариен Робен игра последния четвърт час с екипа на „лалетата" срещу клубния си отбор. Появата на крило раздели на два феновете на Байерн. Огромна част от тях го освиркаха, но имаше и такива, които пееха името му.

Иначе Байерн поведе в 17-ата минута след страхотен далечен удар на Тони Кроос. Хунтелаар, който игра на мястото на голямата звезда Робин ван Перси изравни само секунди по-късно.

В 19-ата дебютантът дебютантът за Холандия Лусиано Нарсинг изведе лалетата до пълен обрат.

Байерн обаче изравни в 27-ата. Олич рпоби по крилото и центрира към петерсен, който с глава порази вратата на Форм.

На почивката селекционерът на „лалетата" смени много играчи, като на терена останаха само играчи от вътрешното първенство на Холандия, с изключения на вратаря Микел Форм.

Това се отрази на играта и зрителите по трибуните общо взето скучаеха. Това се промени в 75-ата мин, когато стадионът избухна в освирквания към влизащия като резерва Робен.

Малко по-късно в игра се появиха и големите звезди на баварците Рибери и Гомес, които в крайна сметка донесоха победата на домакините. Французинът мина като на парад през слисаната холандска защита и поднесе топката на оставения сам в центъра Гомес, който за разлика от финала в ШЛ срещу Челси, този път уцели вратата.

Следващата проверка на Холандия е на 26 май срещу България в Амстердам.

БАЙЕРН - ХОЛАНДИЯ 3:2

1:0 Кроос (16')

1:1 Хунтелаар (17')

1:2 Нарсинг (19')

2:2 Петерсен (27')

3:2 Гомес (86')

Байерн: Бут, Рафиня, Тимошчук, Бадщубер, Пранич, Мюлер, Густаво, Кроос, Алаба, Олич, Петерсен

Холандия: Форм Буларуз (46'-Анита) Матайсен (46'-Наума), Вилемс, Н. Де Йонг (46'-Махер), Ван дер Ваарт (46'-Строотман), Нарсинг (76'-Робен), Снайдер, (46'-С. Де Йонг), Каут (46-ленс), Хунтелаар, (46'-Л. Де Йонг).