Азербайджан постигна малко очаквано равенство срещу тима на Хърватия в европейската квалификация от група "Е" между двата отбора.

Двубоят завърши при реми - 1:1, като гостите поведоха в резултата, но допуснаха изравняване, а след това не можаха отново да излязат напред.

Точен за "шахматистите" беше лидерът на състава Лука Модрич. За домакините се разписа Тамкин Халилзаде.

Световният вицешампион разпиля Словакия с 4:0 като гост и се върна в борбата за първото място в миналия кръг от надпреварата, но днес отново сгреши. Азерите не бяха за подценяване, защото платиха прескъпо за поражението си с 1:2 в Уелс, оставило ги на дъното в групата.

Домакините нямаха нито една точка в актива си след 4 изиграни мача в този квалификационен цикъл и настояваха на всяка цена да постигнат нещо днес.

Хърватия разгроми Словакия с 4:0

След тази победа момчетата на Златко Далич излязоха на първа позиция в група "Е".

Това изглеждаше трудно за осъществяване, след като още в края на 11-та минута Лука Модрич откри резултата от дузпа, давайки преднина на тима си, опитал се да наложи териториален натиск над своя опонент в самото начало на срещата.

Надмощието на гостите бе очевидно, но домакините използваха всяка малка пролука в защитата на своя опонент, за да опитат късмета си основно с далечни изстрели.

Шансът им се усмихна едва в 72-ата минута, когато Халилзаде получи възможност да се разпише и не сгреши, връчвайки точката на тима си.

Така хърватите са на първата позиция в класирането с актив от 10 точки, но при уговорката, че останалите срещи от този кръг не са се изиграли. Азербайджан остава на дъното в таблицата с подреждането.