Еден Азар обра овациите в предпоследната европейска квалификация за Белгия по пътя на състава към Евро 2020.

Отборът очаквано финишира със сигурност под номер едно в групата си, като тази вечер се наложи над основния си претендент за лидерската позиция Русия.

"Червените дяволи" спечелиха с категоричното 4:1, като по този начин не оставиха и капка съмнение в това кой е най-добрият състав в групата.

Лидерът на белгийците Еден Азар и брат му Торган определено бяха на висота, като бяха въвлечени във всичко по-интересно за състава в срещата.

Снимка 453127

Източник: Twitter

Футболистът на Реал (Мадрид) блесна с два гола и асистенция за своя брат, като бе очевидно, че бранителите на съперника не успяват да намерят подходящото противодействие на убийствената форма, която демонстрира Еден.

Той първо асистира на Торган в 19-ата минута за 0:1, а само 4 минути след това вече бе реализирал първото си попадение в мача, след асистенция на Ромелу Лукаку.

Снимка 453128

Пет минути преди паузата и Де Бройне се отчете с голово подаване за Азар, който вкара второто си попадение в мача.

4:0 за Белгия направи Лукаку, вкарал 18 минути преди последния сигнал, а крайното 1:4 оформи Джикия в 79-ата минута.

Така Белгия е лидер с пълен актив от 27 мача в групата си, има допуснат само един гол в своята врата, при отбелязани цели 34. Русия е на втората позиция с 21 пункта срещу името си в таблицата.