Националният отбор на Финландия се наложи над единайсеторката на Армения в европейската квалификация между двата тима.

Мачът от Група J на надпреварата за място в еврофиналите завърши с победа за гостуващия състав с 2:0.

Автор на първото попадение в срещата стана Фредрик Йенсен, а крайния резултат оформи Пюро Сойри.

Снимка 414628

Източник: Twitter

Цял мач за домакините изигра звездата на тима Хенрик Мхитарян, който обаче така и не успя да помогне на състава си да се върне в срещата, след ранно получения гол във вратата си.

Резултатът беше открит след едва 14 минути игра, когато Фредрик Йенсен даде преднина на скандинавците. 21-годишният халф на немския Аугсбург бе точен, като не остави шансове на вратаря на съперника за адекватна реакция.

Снимка 414626

На Хайрапетян се наложи още няколко пъти да се намесва решително спасявайки тима си от по-категорична загуба.

Попадение на Финландия и през вторите 45 минути бе отменено, като страничният арбитър маркира засада при скоростна акция на отбора.

Снимка 414627

Дванадесет минути преди последния съдийски сигнал Пюро Соири вкара топката във вратата на домакините, като този път всичко бе по правилата, а състезателят на Адмира Вакер попадна в прегръдките на съотборниците си.

Армения така и не успява да покаже нищо значително в борбата в тази група, като все още няма спечелена точка. За Финландия това бяха първи завоювани пунктове, с които "белите" обещават да притеснят съперниците си.

Англичаните подават оплакване до УЕФА, отново става дума за расизъм...

Островитяните се наложиха с 5:1, но...