Националният отбор на Армения запази шансове за участие на Евро 2020. Хенрик Мхитарян и компания надвиха драматично Босна с 4:2. По този начин "червените" се изкачиха до третото място във временното класиране, само на три точки от втория в подреждането на група J - Финландия. Изключителен мач за арменците изигра именно гореспоменатата звезда на Рома, който днес блесна с хеттрик и асистенция. С поражението си пък босненците поставиха под сериозна въпросителна своите големи амбиции за Евро 2020.

Франция се разправи с Албания

Французите са лидери в групата си

Двубоят в Ереван започна на изключително високи обороти. Още във втората минута гостите можеха да поведат в резултата, но Един Джеко пропусна златния шанс, стреляйки в страничната греда. И както се случва във футбола, опонентът на балканците отбеляза още в ответната атака. Звездата на Арсенал - Хенрих Мхитарян се възползва от колективна грешка в отбраната на съперника, елегантно преодоля Шехич и се разписа за 1:0.

Това не притесни особено хората на Роберт Просинечки, които изравниха още в 13-ата минута. Един Джеко изскочи от дълбочина и разстреля отблизо Хайрапетян.

Късен гол донесе победата на Турция над Андора

Турците спечелиха ценни три точки по пътя към Евро 2020

До края на частта босненците имаха пълен контрол над срещата, но до пълния обрат така и не се стигна.

Армения тръгна ударно след паузата и натика своя опонент дълбоко в собственото му наказателно поле. Устремът на домакините заслужено даде резултат в 66-ата минута, когато Мхитарян завърши бърза комбинация с мощен шут под горната греда.

И тази арменска преднина обаче не "живя" дълго, тъй като четири минути по-късно остър пробив на Колашинац по крилото завърши с прострелно подаване, успоредно на голлинията. Джеко се размина, но зад гърба му дебеше Гояк, който направи 2:2.

Португалия спечели гостуването си на Сърбия с 4:2

Европейският шампион си тръгна щастлив от Белград

Португалците надвиха Сърбия с 4:2

Края на тази изключителна драма намери положителен развой за домакините в 77-ата минута. Мхитарян се възползва от числено превъзходство в атака, след което отправи много добро подаване за Ованес Амбарцумян, който засече без подготовка в мрежата на Шехич.

До края Босна обсади вратата на своя опонент, но големи пропуски направиха Гояк и Джулйевич. Неточностите на селекцията на Просинчеки бяха наказани, след като в даденото от съдията продължение Мхитарян оформи крайното 4:2 и своя хеттрик.

България загуби с 0:4 от Англия в европейска квалификация

Българската поява на "Уембли" приключи с тежка загуба от Англия

Селекцията на Красимир Балъков отстъпи с 0:4, Хари Кейн ни наказа с хеттрик

В следващия кръг Армения гостува на Лихтенщайн, докато Босна приема у дома Финландия.

АРМЕНИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 4:2

1:0 Мхитарян (3'), 1:1 Джеко (13'), 2:1 Мхитарян (66'), 2:2 Гояк (70'), 3:2 Амбарцумян (77'), 4:2 Мхитарян (90+3')

СТАДИОН: "Републикански", гр. Ереван

СЪДИЯ: Б. Бастиен (Франция)

АРМЕНИЯ: Хайрапетян, Ховханисян, Ишханян, Хароян, Амбарцумян, Мкърчян, Мхитарян, Овсепян, Адамян, Газарян, Барсегян (резерви: Айвазов, Абарцумян, Аветисян, Бабаян, Бегларян, Калисир, Григорян, Ховханисян, Миранян, Варданян, Восканян, Йедригарян)

БОСНА: Шехич, Тодорович, Бичакчич, Зуканович, Колашинац, Чимирот, Пянич, Бешич, Вишча, Джеко, Гояк (резерви: Бурич, Ковачеви, Байч, Чивич, Джулйевич, Хаджич, Ковачевич, Крунич, Лончар, Михойевич, Милошевич, Шунич)