Англия победи Косово с 5:3 у дома в зрелищен мач от група "А" на квалификациите за Евро 2020. Валон Бериша даде преднина на гостите в 34-ата секунда, но с попадения на Рахийм Стърлинг(8), Хари Кейн (19), автогол на Мергим Войвода (38) и две попадения на Джейдън Санчо(44,45+1) албионците взеха аванс до почивката. През второто полувреме се разписаха Бериша (49) и Ведат Мурики (55-дузпа), а Кейн пропусна наказателен удар.

Във временното класиране Англия е с пълен актив от 12 точки, докато Косово е трети с 8 пункта.

Срещата започна с грешка в защитата на Англия. Рос Баркли върна лошо топката към Майкъл Кийн, който подари топката на Мурики. Нападателят изведе Бериша сам срещу Пикфорд и той не сбърка за 0:1.

Саутгейт се възхищава на атаката на Англия

"Мисля, че разполагаме с едни от най-вълнуващите играчи"

В 8-ата минута Кийн засече центрира на далечната греда и намери Стърлинг, който от няколко метра изравни - 1:1.

11 минути след това домакините стигнаха до пълен обрат. Стърлинг комбинира с Кейн, който нанесе удар, топката мина между краката на Мурич и влетя в мрежата за 2:1.

В 38-ата минута Мергим Войвода си вкара автогол, засичайки в собствената си врата центриране на Санчо по земя.

Снимка 442198

Източник: uefa.com

В края на полувремето крилото на Борусия (Дортмунд) вкара първите си два гола за "трите лъва". И двете попадения паднаха след скоростни пробиви и асистенции на Стърлинг.

Втората част започна с гол на Косово. Райс сбърка и подари топката на Мурики. Той центрира в наказателното поле, където Бериша финтира Хендерсън и вкара за 5:2.

Снимка 442196

В 55-ата минута серия от грешки на Хари Магуайър завърши с дузпа в полза на Косово. Зад топката застана Мурики, който бе точен за 5:3.

В 64-тата минута и Англия получи дузпа след рейд на Баркли, когото играчите на Косово опитаха да фаулират още извън наказателното, но не успяха. Кейн изпълни, но Мурич спаси.