Англия победи Чехия в последен мач от група "D" на Евро 2020. "Трите лъва" се наложиха с 1:0 на "Уембли" и по този начин се класираха на първото място в групата с актив от 7 точки.

На второто място завърши Хърватия по голова разлика с 4 точки, следван от Чехия, също с толкова. Последни са шотландците с една точка.

Снимка 536075

Селекцията на Гарет Саутгейт вкара едва 2 гола за трите мача, дело на Рахим Стърлинг, докато голямата звезда Хари Кейн отправи първия си точен удар в турнира едва днес. "Трите лъва" обаче не допуснаха попадение в трите мача.

Британците отново не убедиха с играта си днес и не предложиха зрелище за феновете.

Чехите опитаха да се противопоставят, но така и не стигнаха до някакви чисти положения. Патрик Шик днес не успя да блесне и остана с трите вкарани гола от предходните два мача.

Снимка 536060

Срещата започна с натиск на "трите лъва". Още във 2-ата минута, Стърлинг получи извеждащо подаване от Грийлиш и прехвърли вратаря, но топката срещна страничния стълб. Десет минути по-късно, домакините поведоха след като Грийлиш центрира в наказателното поле, Сака се размина с топката, но зад него Стърлинг от 2-3 метра на празна врата отбеляза с глава.

Снимка 536062

В следващите минути, чехите изравниха играта. В 240ата минута можеше да се стигне до автогол след като Кайл Уокър засече с глава центрирана топка в наказателното си поле и я подаде към вратаря Пикфорд, но при малко невнимание от страна на стража, топката отиваше право във вратата.

Чехия - Англия, развой на срещата по минути

Селекцията на Саутгейт се нуждае от победа, за да завърши под №1

В следващата ситуация, Хари Кейн получи дълъг пас, излъга чешки бранител в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят с една ръка спаси. Това бе първи точен изстрел на звездата на Тотнъм от началото на Евро 2020.

Снимка 536072

В 28-ата минута, Холеш отправи плътен удар извън наказателното поле, Пикфорд се разтегна и изби майсторски топката. До края на полувремето, двата отбора продължиха да се надлъгват.

Снимка 536077

През втората част, темпото на игра спадна, а в доста моменти скуката властваше на "Уембли".

В 50-ата минута, Хари Кейн се опита да отклони подаване, но сантиметри не му достигнаха от изгодна позиция. В 69-ата минута, Хари Магуайър се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията.

Снимка 536069

Минути преди края на мача, Хенедърсън прати топката в мрежата, но е бил в засада и попадението му правилно бе отменено.