Андора регистрира очаквано поражение от Франция в среща от група "Н" на европейските квалификации.

Битката завърши с успех с показателното за случилото се на терена 4:0 в полза на "петлите".

Точни в тяхна полза бяха Мбапе, Бен Йедер, Товен и Зума.

Снимка 428516

Източник: UEFA.com

Андора остава без точков актив, докато Франция е с девет точки от четири срещи.

Турция победи Франция с 2:0 в мач от квалификациите за Евро 2020

Турция тотално обезличи и подчини Франция

Каан Айхан и Дженгиз Юндер донесоха победата на южната ни съседка в Коня

През първото полувреме в центъра на вниманието беше Килиан Мбапе, който се отчете с гол и асистенция за тима си, като всичко интересно в половината на скромните домакини минаваше през него.

Снимка 428512

Именно той даде заслужена преднина на състава си след 11 минути игра, възползвайки се от точен пас на Гризман.

Снимка 428513

След половин час игра Уисам Бен Йедер ознаменува цялостното си добро представяне през сезона с попадение и за националния си отбор. Той се разписа с точен изстрел, след асистенция на Товен.

Снимка 428515

Самият Товен също бе точен в продължението на първата част, а този път головият пас бе на сметката на Мбапе.

Курт Зума последен вкара за победителите след точно час игра. След това французите драстично намалиха темпото и предпочетоха да съхранят силите на част от звездите си.

Снимка 428517

В другите срещи от групата не липсваше емоция.

По-скоро неочаквано, с оглед победата си над Франция в предишния кръг от надпреварата, Турция отстъпи при визитата си на Исландия. Скандинавците се наложиха с 2:1, като и двете попадение за тима вкара Сигурдсон. За гостите точен бе Дорукхан Токез.

Албания се справи с госта си Молдова, като стигна до успеха с 2:0, с попадения на Чикалеши и Рамадани.

Въпреки загубата си, турците остават с равен актив с лидера в групата Франция. Същото вече важи и за Исландия, а Албания е с 3 пункта по-малко, което прави групата повече от любопитна.

Ето и състава, с който световните шампиони започнаха двубоя: Лорис, Менди, Погба, Гризман, Мбапе, Коман, Зума, Дюбоа, Ленгле, Товен, Ндомбеле