Американските баскетболисти Уил Клайбърн и Кори Хигинс вкараха по 20 точки за победата на ЦСКА (Москва) над Анадолу Ефес във финала на Евролигата с 91-83. Срещата се игра в столицата на Баската област Виктория.

ЦСКА (Москва) - Анадолу Ефес 91-83 (29-20, 15-22, 24-20, 23-21)

Двамата вкараха по 4 тройки. Руският отбор вкара 14 далечни стрелби от 22 опита. Нандо де Коло добави 15 точки и 4 асистенции за победителите.

Торонто Раптърс надви Милуоки Бъкс след две продължения

Канадският отбор постигна първа победа във финалната серия

Шейн Ларкин наниза 29 точки за Анадолу Ефес, но неговите съотборници имаха слаба стрелба в решителния за титлата двубой. Ларкин поведе съотборниците си за обрат в края на първото полувреме. Те наваксаха 9 точки и поведоха за кратко след почивката дошла при резултат 44-42 за ЦСКА.

Руснаците поведоха с 6 точки след третата четвърт. Две минути преди Ларкин намали дистанцията на 4 точки, но точни наказателни удари на Клайбърн, Хигинс и Де Коло съхраниха преднината на победителите.

Титлата е под №8 за московските "армейци". Те спечелиха трофея през сезоните: 1960-61, 1962-63, 1968-69, 1970-71, 2005-06, 2007-08, 2015-16, 2018-19. Руският тим и 6 загубени финали.

В мача за третото място играха финалистите от миналата година Реал (Мадрид) и Фенербахче. Испанците отново спечелиха утешителния двубой с 94-75 (24-16, 14-24, 31-23, 25-12).