Норвежкият шампион Бодьо/Глимт очаква Динамо (Загреб) в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. Това означава, че Лудогорец ще се изправи срещу литовците от Жалгирис за влизане в групите, но на Лига Европа.

Днес тимът на Киетил Кнутсен завърши 1:1 с Жалгирис във Вилнюс. Двубоят бе протоколен, тъй като норвежците разгромиха своя съперник с 5:0 преди седмица. Точно поради тази причина срещата изглеждаше доста по-равностойна.

През първото полувреме домакините дори атакуваха повече. Това даде резултат в 39-ата минута, когато Жалгирис поведе чрез Франсис Киеремех, който засече на далечната греда центриране на Мамич, след което се получи рикошет. В добавеното време Пелегрино си помисли, че е изравнил резултата, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. Само шест минути след подновяването на играта Бодьо все пак изравни, след като Жоел Мвука засече с глава центриране на Салтнес. Четири минути след това домакините останаха с човек по-малко, след като Мамич получи директен червен картон защото спря с нарушение голова атака на гостите. При тези обстоятелства Жалгирис вече нямаше сили. Норвежците пък доиграха спокойно двубоя, който можеха и да спечелят, но веднъж гредата ги спря, а в самия край и стражът на домакините се отличи със страхотно спасяване.

Така Бодьо/Глимт, който през миналия сезон стигна до 1/4-финалите в Лига Европа, трябва да преодолее само още едно препятствие, за да стигне до групите на Шампионска лига за първи път в историята си.

Динамо (Загреб) - Лудогорец 4:2 в мач от квалификациите за Шампионска лига

Шампионската лига пак се оказа мираж за Лудогорец след тежък сблъсък с реалността в Загреб

Три червени картона за "орлите" и тежко 2:4 от Динамо