Отборът на руския Зенит постигна впечатляващ обрат срещу Динамо (Минск) в третия предварителен кръг на Лига Европа. Тимът стигна до категорична победа с 8:1 на реванша, дошла след продължения.

Както е известно, в първата среща преди седмица беларусите размазаха у дома своя далеч по-именит и богат съперник с 4:0, а вероятно малцина са очаквали какво ще се случи днес на стадиона в Санкт Петербург.

До почивката единствено Леандо Паредес успя да се разпише за 1:0 в 22-ата минута, а задачата за краен успех изглеждаше непосилна. През второто полувреме обаче домакините сториха немислимото, реализирайки 3 попадения, с което вкараха мача в продължения.

Това стана благодарение на голове на Нобоа и Дзюба, разписал се на два пъти в редовното време. Любопитното е, че Зенит успя да осъществи този резултат с човек по-малко, тъй като след 2:0 домакините останаха с 10 души заради червен картон на Паредес.

В първото продължение обаче Динамо успя да върне важен гол за 1:4, но руснаците показаха характер и чрез Дриуси и Дзюба, оформил хеттрика си, покачиха на 6:1 - резултат, който пращаше Зенит в следващата фаза.

До края на мача имаше време и за още две попадения, дело на Роберт Мак, оформил крайното 8:1 от дузпа. Интересното е, че и 4-те гола за Зенит в продълженията, паднаха в рамките на... 11 минути! Между 109-ата и 120-ата.

Бешикташ бе близо до грандиозна издънка, Алваро Негредо спаси "черните орли" в последната минута