Руския Зенит поправи грешката си от първия мач и се класира напред в турнира Лига Европа. В нечовешкия студ в Санкт Петербург тимът на Лучано Спалети успя да бие швейцарския Йънг Бойс с 3:1 и с общ резултат 4:3 се класира напред в надпреварата.

Срещата обаче далеч не започна добре за руснаците. Амар Джемал успя да се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и с глава от близко разстояние вкара за 0:1. С това общият резултат стана 3:1 за гостите.

Руснаците обаче не се предадоха и успяха да обърнат срещата. Преди почивката още Данко Лазович бе изведен сам и успя да изравни резултата. В 52-ата минута руснаците се добраха до втори гол. Сегей Семак успя да вкара за 2:1.

Тъкмо по всичко изглеждаше, че срещата отива към продължения, когато Зенит поведе. Роман Широков се възползва от грешка в отбраната на гостите и класира тима си за следващата фаза.