Отборът на Зенит мина на ходом през Макаби (Тел Авив) и спечели с 2:0 срещу израелците.

Макар че руснаците си гарантираха участие още в предишния кръг от, днес те показаха, че нямат никакво намерение да пускат аванта на своя съперник и стигнаха до успеха след голове на Кокорин и Кержаков.

И двете попадения паднаха в края на двете полувремена. Първо Кокорин се разписа малко преди двата отбора да се оттеглят на почивка, след като засече центриране успоредно на голлинията.

Кержаков пък оформи крайното 2:0 с гол в последната минута на срещата, когато острието се разписа от пряк свободен удар. Така Зенит събра пълен актив от точки 15 точки след петте мача до момента в групата.

По-късно тази вечер е срещата между Дъндолк и Аз Алкмаар, които ще спорят за второто място, заедно с израелците от Макаби.

Зенит - Макаби (ТА) 2:0
1:0 Кокорин 45
2:0 Кержаков 90