Залцбург спечели първия 1/8 финален сблъсък с Борусия (Дортмунд) с 2:1, при това насред дома на германците "Сигнал Идуна Парк".

С успеха австрийският шампион си осигури комфортен аванс преди реванша следващата седмица. Срещата предложи две лица - не особено привлекателно първо полувреме и много динамична втора част, в която паднаха всичките попадения.

Валон Бериша даде преднина на гостите, след като реализира попадение от дузпа в 49-ата минута за 1:0 за Залцбург.

Отново Бериша смълча по-голямата част от трибуните на стадиона, след като получи топката фронтално в наказателното поле и с мощен удар и с рикошет в горната греда покачи на 2:0!

След попадението германците хвърлиха всички сили в предни позиции, макар и с риск да оставят големи пространства за бързите атакуващи играчи на гостите.

Натискът на Борусия даде резултат в средата на второто полувреме, след като Андре Шюрле влезе с топката във вратата след разбъркване в наказателното поле и намали на 1:2!

До края на срещата обаче домакините не успяха да стигнат до изравняване и така задачата им става много трудна на реванша.

Борусия (Дортмунд) - Залцбург 1:2

0:1 Бериша 49-д.'
0:2 Бериша 56'