Отборът на Залцбург записа инфарктна победа с 3:2 над РБ Лайпциг тази вечер на старта на груповата фаза в Лига Европа.

"Червените бикове" изненадаха своя съперник с гол още в 20-ата минута. Мунас Дабур достигна до отбита топка пред самата врата и с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно, Хайдара удвои, след като Улмер "достави" кълбото право на главата на своя съотборник. За него остана само да я чукне в мрежата и той това и направи - 2:0.

Лайпциг намали резултата в 70-ата минута, след като се възползва от груба грешка на съперников защитник. Лаймер се оказа най-съобразителен, овладя топката и я мушна в мрежата отблизо за 1:2. Поулсен дори успя да изравни малко след това, но гостите взеха своето в самия край на мача, който завърши при резултат 3:2 за Залцбург.

Снимка 379449

Източник: UEFA.com

В другия мач от Група В, Селтик победи Розенборг с минималното 1:0 с гол на Грифитс.

Славия Прага без проблеми срещу Бордо, Копенхаген и Зенит поделиха по точка

Френският тим отстъпи с 0:1

Така, Залцбург е първи във временното класиране, следван от Селтик. С по нула точки остават РБ Лайпциг и Розенборг.